Adwentowy numer ”Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników

2017-12-04 00:00:00
Adwentowy numer ”Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników
Święta Godne czy wygodne? Oto pytanie, które w kontekście przygotowania na tegoroczne świętowanie narodzin naszego Zbawiciela stawiają redaktorzy dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”. To już 97. numer popularnego wśród polskich katolików pisma, który nie tylko zawiera tematykę adwentową i świąteczną, ale również porusza wiele innych istotnych spraw. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.
 

W najnowszym „Przymierzu z Maryją” uwagę poświęcono społeczno-kulturowemu otoczeniu Świąt Bożego Narodzenia oraz okresu bezpośrednio je poprzedzającego. Redakcja pisma zaprosiła do rozmowy prezesów Instytutu Ks. Piotra Skargi, Sławomira Olejniczaka i Sławomira Skibę o ocenę całości tych zjawisk, które coraz częściej nie mają nic wspólnego z istotą Świąt, a jedynie zakłócają ich pobożne przeżycie.

 

Interesujące są również dwa pozostałe artykuły w dziale poświęconym Tematowi Numeru. Mateusz Ciupka w artykule „Boże Narodzenie w okopach” przypomniał trudne realia grudniowych dni w tych latach XX wieku, w których Święta Narodzenia Pańskiego przeżywano z karabinem w ręku, na pierwszej linii frontu. Z kolei Agnieszka Stelmach nakreśliła opowieść o irlandzkiej, bożonarodzeniowej pastorałce.

 

Polecamy także Państwa uwadze interesującą rozmowę z ks. dr. Przemysławem Drągiem, dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Polski. Marcin Austyn rozmawia z nim o występujących u rodzin polskich emigrantów problemach, zarówno związanych z uzależnieniami, jak też i ze zdradami małżeńskimi, zagubieniem duchowym, kłopotami natury psychologicznej.

 

Czytając listopadowo-grudniowe „Przymierze z Maryją”, nie można pominąć także działów „Blask Kościoła” (wraz z artykułem o Wspólnocie Betlejemitów) oraz „Słowa Kapłana”, w którym ks. Adam Martyna dzieli się z Czytelnikami ciekawymi spostrzeżeniami, zebranymi przez lata praktyki odwiedzin duszpasterskich. To szczególnie przydatna lektura w kontekście zbliżającej się świąteczno-noworocznej wizyty „po kolędzie”.

 

Przypominamy, iż dwumiesięcznik „Przymierze z Maryją” można w banalnie prosty sposób zamówić za pomocą naszej strony internetowej – wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do strony z formularzem. Zamawiając to pismo, dołączą Państwo do ponad 320-tysięcznej rodziny korespondentów Instytutu Ks. Piotra Skargi.


PiotrSkarga.pl


To najbardziej radosny moment w roku dla każdego katolika. Dlatego też, z okazji Świąt Wielkiej Nocy A.D. 2024, zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pragnie wszystkim Państwu złożyć życzenia. Zachęcamy do lektury ich treści.
Ze smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł wieloletni Przyjaciel Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i środowisk Tradycji katolickiej w Polsce - ksiądz prałat Roman Kneblewski. Od lat zmagał się z chorobami i urazami, a ostatnie dni spędził w szpitalu. We wtorek skończył 72 lata.
„Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” to tytuł konferencji, której temat jest niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach. To wydarzenie komplementarne pod kątem wykładów i debat prowadzonych przez znawców problemu, idących wbrew lewicowej dekonstrukcji naszego życia społecznego i porządku moralnego. Zapraszamy do rejestracji udziału w konferencji, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich Państwa na kontynuację cyklu wykładów prof. Roberta Ptaszka w ramach spotkań naszego warszawskiego Klubu. Tym razem znany i ceniony badacz przybliży nam problem herezji kwietyzmu. Ten negujący tradycyjne nauczanie Kościoła pogląd powraca z kolejnymi falami zachwytu trendami ponowoczesności.
Pewne tematy po prostu trzeba podjąć, szczególnie gdy chodzi o sprawy najważniejsze. Dlatego zapraszamy Państwa na wyjątkową debatę, połączoną z promocją najnowszego numeru „Polonia Christiana”. W jakiej Polsce chcemy żyć w przyszłości? Jaką Ukrainę będziemy mieć za naszą wschodnią granicą? Na ile poważne będzie zagrożenie rosyjskie i w jakim stopniu jest w stanie przeciwdziałać mu państwo z wyludniającym się narodem i milionami imigrantów?