Dołącz do nas - przyjdź na Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie

2016-05-06 00:00:00
Dołącz do nas - przyjdź na Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie
Instytut Ks. Piotra Skargi wraz z Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny, Akademią Obrońców Życia, Stowarzyszeniem KoLiber - Oddział Kraków oraz Krucjatą Młodych serdecznie zapraszają na IV Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie.

29 maja ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. W zeszłym roku towarzyszyło nam kilka tysięcy osób.

Marsz wyruszy o godz. 10:00 z Placu Matejki i przejdzie trasą: Plac Matejki - przecięcie ul. Basztowej - ul. Floriańska - Rynek Główny - ul.Wiślna – Planty - ul. Piłsudskiego - przecięcie Alei Trzech Wieszczów - Aleja 3 Maja.

Po zakończeniu marszu serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny do Ogrodu Jordanowskiego, w ramach którego przygotowano cały szereg atrakcji! To świetna okazja do zabawy dla dzieci, które warto zabrać ze sobą na marsz. Przy okazji pikniku swoje świadectwa dadzą osoby zaangażowane w ruch pro-life.

W roku Jubileuszu Chrztu Polski i 60–lecia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego musimy pamiętać o bronie rodziny i dawaniu publicznego świadectwa o jej pięknie. Nasz naród bez silnego fundamentu, jakim jest chrześcijańska rodzina w sposób nieunikniony pogrąży się w kryzysie, jaki już obserwujemy z niepokojem w wielu miejscach na  świecie. Dlatego też zamanifestujmy przez swoją obecność na marszu gotowość do obrony  życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Tegoroczny marsz będzie także wsparciem dla akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy całkowicie chroniącej życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Nie może Cię zabraknąć na tym ważnym dla przyszłości Polski wydarzeniu!

Niech każdy przyjdzie z rodziną i przyjaciółmi! Niech każdy zabierze ze sobą gwizdki, dzwonki, piszczałki. Nie zapomnijmy o flagach: narodowej, papieskiej i maryjnej.

Bądźmy widoczni!

Spotkajmy się na Placu Matejki 29 maja 2016 r. o godz. 10:00! 

Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku, gdzie umieszczane są bieżące informacje dotyczące marszu.


PiotrSkarga.pl
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.