Imigranci głównym tematem 47. numeru ”Polonia Christiana”

2015-11-10 00:00:00
Imigranci głównym tematem 47. numeru ”Polonia Christiana”
Dobra wiadomość dla wszystkich czytelników magazynu Polonia Christiana: najnowszy numer pisma trafił do sprzedaży! Tym razem głównym tematem jest żywo dyskutowana, niestety rzadko sensownie, kwestia imigracji muzułmanów do Europy. Nasi autorzy rozpatrują możliwe scenariusze i zagrożenia wynikające z lawinowego napływu obcych.

Piotr Doerre w tekście „Ostateczne rozwiązanie kwestii europejskiej” prognozuje, że tak zwany kryzys imigracyjny nie skończy się wraz z nastaniem zimy. Do Europy wciąż napływać będą masy ludzkie zwabione wizją bogactwa i bezpieczeństwa. Pośród nich zaś nadal będą kroczyć już zdeklarowani czy tylko potencjalni zwolennicy światowego kalifatu. Wkrótce zaczną podrzynać gardła i ucinać głowy Europejczykom…

Równie ponurej diagnozy dokonuje Tomasz Teluk, stwierdzając, że społeczność międzynarodowa zamiast interweniować na miejscu, wspierając militarnie samoobronę i budując przejściowe obozy dla uchodźców w Afryce, importuje problem Państwa Islamskiego do Europy. Dżihad na Starym Kontynencie to zatem wyłącznie kwestia czasu…

Jeszcze bardziej pesymistycznej oceny dokonuje urodzona w Egipcie żydowska pisarka i publicystka Gisele Littman, która stwierdza wprost, że pewien etap islamizacji mamy już za sobą a polityka Unii Europejskiej to polityka nie Europy, lecz Eurabii, a Eurabia bynajmniej nie jest chrześcijańska – wyrasta z islamu i narodowego socjalizmu. Projekt Eurabii rehabilituje narodowy socjalizm z jego antyjudaistyczną nienawiścią.

W najnowszym numerze nie zabrakło także artykułów dotyczących niedawno zakończonego Synodu Biskupów w Rzymie. Krystian Kratiuk oraz Jerzy Wolak, nasi watykańscy wysłannicy, piszą o panującej tam atmosferze nowej wspólnotowości pozbawionej duszpasterskiej dyscypliny, za to z rozwodnioną doktryną, wspólnoty otwartej na światowość oraz… zdecentralizowanej.

W zimowym numerze znalazły się także teksty poświęcone klimatycznemu biznesowi (”Klimatyczna blaga” tekst Grzegorza Kucharczyka), nieetycznym strategiom medycznym, jakie zostały wdrożone w naszym kraju (rozmowa z profesorem Janem Talarem), a także zagrożeniom wynikającym z dehumanizacji i robotyzacji współczesnej armii (Marcin Jendrzejczak, „Rewolucja dronów – armia przyszłości?”).

Mocną stroną najnowszego numeru pisma są „stałe punkty programu” – felietony Grzegorza Brauna i Andrzeja Pilipiuka. Nie wypada także pominąć tekstów Jacka Kowalskiego i Tomasza A. Żaka, do których przeczytania – podobnie jak i pozostałych artykułów – serdecznie zachęcamy.

Zapraszamy do kiosków i salonów prasowych lub do naszej internetowej Księgarni Kontrrewolucji, gdzie w prosty sposób można zamówić 47. numer „Polonia Christiana”. 


PiotrSkarga.pl
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.