Konkurs plastyczny ”KoLiber dla życia”

2016-04-27 00:00:00
Konkurs plastyczny ”KoLiber dla życia”
Inicjatywa „KoLiber dla Życia” organizuje po raz kolejny konkurs plastyczny dla młodzieży. Projekt podejmuje zagadnienia pro life, zachęcając najmłodszych by poprzez sztukę ukazywali piękno wartości opowiadających się za życiem oraz rodziną.

W nawiązaniu do Narodowego Dnia Życia, tematem kolejnej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez „KoLiber dla Życia” jest tegoroczne hasło pro life „NATURALNIE – RODZINA”.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych w klasach 4-6, szkół ponadpodstawowych oraz studentów.

Technika prac dowolna. Konkurs zakończy się uroczystym wręczeniem dyplomów oraz nagród rzeczowych. Najlepsi uczestnicy wezmą udział w jednodniowych warsztatach plastycznych zorganizowanych w kilku miastach Polski (m.in. Warszawa i Poznań).

Prace należy wysyłać do 8 czerwca 2016 roku na poniższy adres:

Stowarzyszenie KoLiber „KoLiber dla Życia”
Aleje Jerozolimskie 85/21
02-001 Warszawa

Tutaj znajduje się regulamin konkursu, tutaj zaś formularz zgłoszeniowy.

"KoLiber dla Życia" to inicjatywa Stowarzyszenia KoLiber na rzecz ochrony życia od poczęcia. Projekt powstał we wrześniu 2012 roku. Do komitetu honorowego projektu „KoLiber dla Życia” należą: Przemysław Babiarz, Jacek Karnowski, ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, Sławomir Olejniczak, Grzegorz Braun, Łukasz Adamski, prof. Jacek Bartyzel, Paweł Kukiz, Tomasz Terlikowski, Lech Dokowicz, Maciej Bodasiński, Rafał Ziemkiewicz, Piotr Kowalczyk ps. "Tau", Mateusz Ochman, Jakub Szymczuk, prof. Bogdan Chazan, dr Maciej Barczentewicz.

Patronat medialny nad konkursem objął dwumiesięcznik "Polonia Christiana" oraz portal PCh24.pl. 

naturalnie rodzina konkurs prolife
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.