Krucjata Młodych w hołdzie królowi Sobieskiemu

2014-09-15 00:00:00
Krucjata Młodych w hołdzie królowi Sobieskiemu
12 września br. działacze Krucjaty Młodych upamiętnili kolejną rocznicę zwycięstwa w bitwie pod Wiedniem (1683 r.), która uratowała Europę przed dominacją muzułmańską. Młodzi katolicy złożyli kwiaty na znajdującym się w katedrze wawelskiej w Krakowie grobie króla Jana III Sobieskiego.

 

Powstanie islamskiego kalifatu na terytorium Syrii i Iraku, a także rosnąca liczba muzułmanów w Europie skłania nas do głębokiej refleksji i niepokoju. Europa zapomina o swoich prawdziwych bohaterach, dlatego my musimy coraz usilniej o nich przypominać. Prawdziwy duch europejski to duch katolickiego heroizmu, którego uosobieniem był król Jan III Sobieski – mówi Michał Czerw z Krucjaty Młodych w rozmowie z portalem PCh24.pl.

 

Postać króla Sobieskiego pokazuje nam, że musimy mieć szerokie horyzonty. Przecież on równie dobrze mógł zostać w Warszawie, nic nie zrobić i powiedzieć sobie: „Cóż to jest Wiedeń? Skoro muzułmanie nie weszli jeszcze do Polski, to nie ma się czym przejmować”. Król Sobieski postąpił jednak inaczej. Szkoda, że władze naszego państwa nie chcą hucznie obchodzić rocznicy tego ważnego zwycięstwa – dodaje Maciej Maleszyk.

 

Młodzi katolicy ofiarowali królowi Janowi III Sobieskiemu wieniec z napisem: „Wielkiemu Obrońcy Cywilizacji Chrześcijańskiej – Krucjata Młodych”.


Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.
Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.