Krucjata Młodych w Toruniu i Bydgoszczy

2014-11-12 00:00:00
Krucjata Młodych w Toruniu i Bydgoszczy
Działacze Krucjaty Młodych w sobotę odwiedzili Toruń. W niedzielę można było ich spotkać na ulicach Bydgoszczy. Wolontariusze w czerwonych szarfach i kapach rozdawali "Przewodniki wyborcy", które mają pomóc katolikom w świadomym głosowaniu w zbliżających się wyborach. Hasłem przewodnim kampanii była fraza Polonia semper fidelis.

"Przewodnik wyborcy" pomoże Ci zagłosować w sposób świadomy i zgodny z katolicką nauką moralną. Ułatwi Ci wykluczenie kandydatów popierających politykę, której nie da się pogodzić z tradycyjnymi katolickimi normami moralnymi." - czytamy we wstępie rozdawanego przez Krucjatę Młodych przewodnika.

Akcja Krucjaty Młodych rozpoczęła się w sobotnie południe na Rynku Starego Miasta w Toruniu od odmówienia części bolesnej Różańca świętego w intencji Ojczyzny i trwała nieprzerwanie do późnych godzin popołudniowych. Przewodnik rozdawany przechodniom wskazuje siedem istotnych kwestii, które nie podlegają dyskusji i pomagają zawęzić grono możliwych do zaakceptowania kandydatów, niezależnie od tego czy ubiegają się oni o urzędy na szczeblu krajowym czy też lokalnym. Wolontariusze rozdający przewodniki, podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne. Jak mówi Jacek Zbierski z Krucjaty Młodych: odpowiedzialność za państwo nie spoczywa wyłącznie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.

W niedzielę wolontariusze Krucjaty Młodych prowadzili swoją kampanię w centrum Bydgoszczy. natomiast w poniedziałek odwiedzili Białystok, biorąc także udział w Białostockim Marszu Niepodległości. Wolontariusze wzięli również udział w warszawskim Marszu Niepodległości. 

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.