Najnowszy 93. numer Przymierza z Maryją już dostępny! Pokuta, o to temat przewodni najnowszego wydania.
2017-04-05
Właśnie ukazało się najnowsze wydanie dwumiesięcznika „Przymierza z Maryją”. Ze względu na nadchodzące święta oraz odbywający się już Wielki Post, marcowo – kwietniowe wydanie magazynu poświęcone zostało nieodzownemu elementowi towarzyszącemu najbliższym tygodniom – Pokucie.


Wielki Post to doskonały czas na zastanowienie się właśnie nad wzajemnym przenikaniem się pokuty i radości. Dla wielu to dwa wykluczające się „światy”. Ale nie dla katolików. Wiemy bowiem, że w Kościele, tym cudownym Mistycznym Ciele Chrystusa, panuje doskonała harmonia i równowaga radości i smutku, ubóstwa i bogactwa, wiary dziecięcej i dojrzałej, śmierci i Zmartwychwstania.


My rozumiemy, że drogą do radości i szczęścia jest Krzyż. By nasza radość była pełna, potrzebna jest pokuta. O jej skuteczności choćby w nawracaniu grzeszników mówiła w Fatimie Matka Boża. Podczas wizji Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej Anioł grzmiał: Pokuta! Pokuta! Pokuta! Bez niej nie ma bowiem prawdziwej przemiany człowieka.


Przeżywajmy owocnie czas postu i pokuty. Niech obumrze w nas stary człowiek, a wtedy Zmartwychwstały Chrystus, obdarzy swych wiernych radością i wszelkimi łaskami, potrzebnymi do Zbawienia.


Ponadto w numerze przypomnimy sylwetkę niezwykłego duchownego bł. Grzegorza Chomyszyna, który zasłynął swoją bezkompromisowością.


Dodatkowo w artykule „Kiedy świat wirtualny przegrywa z realnym..” wraz z psycholog Bogną Białecką poruszymy bardzo ważny współcześnie problem uzależnienia od elektronicznych gadżetów.To tylko kilka z wielu interesujących artykułów, które znajdują się w najnowszym numerze pisma.


Gorąco zachęcamy do lektury!Aby zostać korespondentem i otrzymywać „Przymierze z Maryją” do swojego domu wystarczy wejść na stronę - 
zostań czytelnikiem 


Interesujący artykuł?