Czy szóste przykazanie już nie obowiązuje? Zapraszamy na spotkania z Guido Vignellim
2017-01-31
 „Komunia dla rozwiedzionych?” – to wspólny tytuł konferencji, jakie odbędą się już niebawem w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu, Warszawie i Lublinie. Zapraszamy na spotkania z Guido Vignellim, autorem wydanej przez SKCh książki, pt. „Rewolucja duszpasterska. Sześć słów-talizmanów w synodalnej debacie o rodzinie”.


 

Włoski publicysta katolicki, badacz dziejów Kościoła, wiceprezes Centrum Kultury Lepanto przyjedzie do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. W kilku miastach naszego kraju odbędzie spotkania poświęcone tematyce jego dwóch książek, wydanych niedawno w języku polskim.


Guido Vignelli najpierw – we wtorek 14 lutego – spotka się z czytelnikami w Krakowie i opowie o swojej pracy, ukazującej w prawdziwym świetle postać jednego z najbardziej popularnych, a zarazem… nieznanych świętych (ZOBACZ SZCZEGÓŁY).


Następnie, pomiędzy 15 a 17 lutego, nasz włoski gość weźmie udział w spotkaniach zorganizowanych przez Klub „Polonia Christiana” w trzech kolejnych miastach. Zabierze głos w bardzo aktualnej kwestii, która rozpala wewnątrz Kościoła i poza nim gorące dyskusje wywołane niejednoznacznym ujęciem przez dokumenty synodu o rodzinie kwestii dyscypliny sakramentalnej.

 


Szczegółowy program spotkań:


POZNAŃ – środa 15 lutego, godz. 18:00, Muzeum Archidiecezjalne, ul. Lubrańskiego 1.


WARSZAWA – czwartek 16 lutego, godz. 18:00, sala konferencyjna Domu Literatury, Krakowskie Przedmieście 87/89.


LUBLIN – piątek 17 lutego, godz. 18:00, Hotel Mercure, Aleje Racławickie 12. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!Interesujący artykuł?