Piątek, 12 marca 2010 r.    Patroni dnia: Św. Maksymilian, męczennik; Bł. Alojzy Orione
ustaw jako startową dodaj do ulubionych rss
    drukuj wyślij
2010-02-04

Hiszpania: kurs wychowania obywatelskiego mówi o kontaktach seksualnych ze zwierzętami


Od wielu miesięcy w Hiszpanii rodzice wraz z episkopatem protestują przeciw obowiązkowemu kursowi obywatelskiemu dla dzieci. Ostatnio czarę goryczy przelała wiadomość o tym, że trzecioklasistów jednej ze szkół w Kordobie zachęca się do kontaktów seksualnych ze... zwierzętami.

Według organizacji „Professionals for Ethics” uczniowie klas trzecich w Kordobie (Andaluzja) korzystają z materiałów edukacyjnych, w których można znaleźć następujące treści: „Natura obdarzyła nas miłością seksualną, dzięki której możemy podejmować kontakty seksualne z dziewczyną, chłopcem a nawet zwierzęciem”.

Protestujący rodzice uważają, że materiały te indoktrynują ich dzieci zgodnie z zakamuflowanym rządowym programem, który jest pro-homoseksualny i krytyczny wobec norm etycznych oraz moralności. W dodatku program ten realizowany jest pod przymusem.


W regionie Kastylia-Leon około 500 uczniów zostało zwolnionych z udziału w kursie ze względu na sprzeciw sumienia. Setki innych dzieci w Madrycie i Walencji oczekuje na orzeczenia sądów w tej sprawie.

Źródło: CNA, AS
 
Zobacz także:
Dziesiątki tysięcy kobiet protestowało 8 marca przed ministerstwem zdrowia w Hiszpanii. Kobiety zapowiedziały, że utworzą Unię Matek, broniącą praw matek, które zdecydują się zostać w domu, by wychowywać swoje dzieci.
Argentyński sędzia federalny Felix Igarzabal unieważnił wcześniejszą decyzję sędziny z Buenos Aires, która zezwoliła dwóm pederastom na zawarcie „małżeństwa” w lokalnym urzędzie stanu cywilnego. Sędzia Igarzabal nakazał homoseksualistom zwrócić wszystkie dokumenty, potwierdzające zawarcie przez nich związku.
Holenderski bp Antoon Hurkmans z diecezji Den Bosch, który wcześniej zalecił ks. Buyens, by nie udzielał Komunii Św. homoseksualistom, ugiął się pod presją pederastów, którzy demonstrowali w katedrze i zezwolił na udzielanie im Komunii Św. Jego decyzja spotkała się z krytyką innych duchownych.