Środa, 8 luty 2012 r.    Patroni dnia: Św. Hieronim Emiliani, imieniny: Sebastiana
ustaw jako startową dodaj do ulubionych rss
    drukuj wyślij
2010-03-17
Klub ”Polonia Christiana”

”The Soviet Story” w Radomiu


Ponad 400 osób zgromadziły wczoraj w Radomiu dwa pokazy filmów „The Soviet Story” oraz ”Fatima – orędzie tragedii czy nadziei?”, zorganizowane w ramach Klubu „Polonia Christiana”. Projekcje poprzedzone były wykładem prof. Mieczysława Ryby, kierownika Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX w. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz członka kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Zorganizowane przez redakcję dwumiesięcznika „Polonia Christiana” i radomskie stowarzyszenie „Środowisko Inicjatywa” pokazy, odbyły się w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. W pierwszym, przedpołudniowym wzięło udział ok. 300 uczniów miejscowych szkół średnich. Podczas popołudniowego spotkania, otwartego dla mieszkańców Radomia i okolic, obydwa filmy obejrzało ok. 120 osób.

Zapowiedzi projekcji filmów „The Soviet Story” oraz "Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei?" ukazały się w lokalnych mediach. Dzięki temu pokazy zgromadziły wyjątkowo liczną widownię.

Spotkania prowadził redaktor naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana” Sławomir Skiba.

PiotrSkarga.pl
 
Zobacz także:

Rick Santorum przypomniał w rozmowie z dziennikarzami o związku aborcji z rakiem piersi u kobiet. Polityk jest prawdopodobnie pierwszym w historii kandydatem do Białego Domu, który poświęcił uwagę tej kwestii.  

Organizacje kombatanckie domagają się od marszałek Sejmu Ewy Kopacz jak najszybszego wprowadzenia pod obrady projektu o usunięciu symboli komunistycznych z życia publicznego Rzeczypospolitej Polskiej zgłoszonego przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.
Episkopat Czech ostrzega przed złymi formami europejskiej współpracy. Według hierarchów tamtejszego Kościoła, bez chrześcijańskiego pojmowania wolności, Europa może jednoczyć się jedynie według historycznych koncepcji dyktatorów i komunistów.