Środa, 8 luty 2012 r.    Patroni dnia: Św. Hieronim Emiliani, imieniny: Sebastiana
ustaw jako startową dodaj do ulubionych rss
    drukuj wyślij
2010-07-29

USA: promocja Naturalnego Planowania Rodziny


Specjalne plakaty w języku angielskim i hiszpańskim oraz materiały edukacyjne towarzyszą rozpoczętemu 26 lipca w USA Tygodniowi Świadomości Naturalnego Planowania Rodziny. Program, organizowany przez episkopat USA, upamiętnia datę ogłoszenia encykliki papieża Pawła VI „Humanae Vita”(25 lipca 1968 r.)

W materiałach, rozsyłanych do katolickich parafii, szpitali czy szkół, zawarte są podstawowe wiadomości na temat metod NPR, nauczania Kościoła o ludzkiej płciowości i jego praktycznym zastosowaniu w życiu małżeńskim a także o odpowiedzialnym rodzicielstwie.

Kolejna edycja Tygodnia Świadomości NPR , który inaugurowany jest co roku w liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, przebiega pod hasłem „Zaufaj. Bóg ma plan dla tego małżeństwa”.

Źródło: KAI
 
 
Zobacz także:

Rick Santorum przypomniał w rozmowie z dziennikarzami o związku aborcji z rakiem piersi u kobiet. Polityk jest prawdopodobnie pierwszym w historii kandydatem do Białego Domu, który poświęcił uwagę tej kwestii.  

Pod Szpitalem Bielańskim w  Warszawie w czwartek 9 lutego 2012r. o godz. 11.00 odbędzie się jedenasta pikieta przeciwko aborcji. Obrońcy życia protestują przeciw zabijaniu w tym szpitalu dzieci z zespołem Downa.  
Rick Santorum wygrał wtorkowe prawybory w stanach Missourii, Minnesota i Kolorado. Oznacza to ponowne nawiązanie walki z liderami sondaży, Mittem Romneyem i Newtem Gingrichem.