Publiczny różaniec za Ojczyznę. Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę do Warszawy i Białegostoku
2017-01-27
 Krucjata Młodych zaprasza do Warszawy i Białegostoku na wspólną modlitwę różańcową w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków.

 


Modlitwy w Warszawie zaplanowane zostały na sobotę 4 lutego oraz 4 marca – przed figurą Marki Bożej Passawskiej przy Krakowskim Przedmieściu 62 (obok Res Sacra Miser). Początek obu spotkań o godz. 17:00.

 

 W Białymstoku spotkania będą odbywać się regularnie, co drugi wtorek miesiąca. Pierwsze spotkanie w  przypada na wtorek 14 lutego. Modlitwa odbędzie się na Rynku Kościuszki o godzinie 18:00. Następne modlitwy przypadają na wtorek 14 marca, oraz wtorek 11 kwietnia.


 

Jaka intencja przyświeca inicjatorom publicznego zwracania się do Pana Boga i Matki Najświętszej na placach i ulicach? – Modlimy się aby dać świadectwo wiary w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie. Dzisiaj coraz częściej spycha się katolików do kościołów aby jedynie tam odprawiali nabożeństwa – mówi Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. – Jednak Maryja jest Królową wszechświata, Królową nieba i ziemi. Jesteśmy Jej winni cześć nie tylko w świątyniach. Jeżeli nie będziemy oddawać czci prawdziwemu Bogu w przestrzeni publicznej, powstałą w ten sposób pustkę zapełnią poganie a potem muzułmanie – podkreśla.


 

Uczestnicy spotkań modlitewnych zwracają uwagę, że niewiele osób przechodzi obojętnie obok takich zgromadzeń. Oczywiście, czasem zdarzają się negatywne reakcje, komentarze albo nawet wulgarne krzyki. W jednym z miast wobec agresywnie zachowującego się pijanego mężczyzny interweniowała straż miejska.

 


ZaprawszamyInteresujący artykuł?