Publiczny różaniec za Ojczyznę. Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę do Warszawy i Olsztyna
2017-01-17
 Krucjata Młodych zaprasza do Warszawy i Olsztyna na wspólną modlitwę różańcową w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków.

 

                   

 

Pierwsze modlitewne spotkanie odbędzie się w Olsztynie w piątek 20 stycznia o godz. 18:00 przed Nowym Ratuszem na rogu ulic Piłsudskiego i 1 Maja.

 

 

 

Modlitwa w Warszawie zaplanowana została na sobotę 21 stycznia – przed figurą Marki Bożej Passawskiej przy Krakowskim Przedmieściu 62 (obok Res Sacra Miser). Początek spotkania o godz. 17:00.

 


Różaniec w intencji odnowy moralnej w naszym kraju organizowany jest również w innych miastach. W Białymstoku – regularnie. Krucjata Młodych zaprasza tam w każdy drugi wtorek miesiąca. Z kolei w Gliwicach wspólna modlitwa odbyła się pod koniec listopada. Uczestniczyło w niej ponad dwieście osób.


 

Jaka intencja przyświeca inicjatorom publicznego zwracania się do Pana Boga i Matki Najświętszej na placach i ulicach? – Modlimy się aby dać świadectwo wiary w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie. Dzisiaj coraz częściej spycha się katolików do kościołów aby jedynie tam odprawiali nabożeństwa – mówi Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. – Jednak Maryja jest Królową wszechświata, Królową nieba i ziemi. Jesteśmy Jej winni cześć nie tylko w świątyniach. Jeżeli nie będziemy oddawać czci prawdziwemu Bogu w przestrzeni publicznej, powstałą w ten sposób pustkę zapełnią poganie a potem muzułmanie – podkreśla.


 

Uczestnicy spotkań modlitewnych zwracają uwagę, że niewiele osób przechodzi obojętnie obok takich zgromadzeń. Oczywiście, czasem zdarzają się negatywne reakcje, komentarze albo nawet wulgarne krzyki. W jednym z miast wobec agresywnie zachowującego się pijanego mężczyzny interweniowała straż miejska.


– Bardzo pozytywnie reaguje na nasze zgromadzenia policja. Funkcjonariusze są bardzo uprzejmi. W Białymstoku nawet dziękowali nam za modlitwę – mówią organizatorzy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniem na portalu facebook:

https://www.facebook.com/events/1758096827842465/

https://www.facebook.com/events/1836394996640299/


Interesujący artykuł?