Sanktuarium w Fatimie dziękuje Instytutowi Ks. Piotra Skargi za jubileuszowe kampanie

2018-04-04 00:00:00
Sanktuarium w Fatimie dziękuje Instytutowi Ks. Piotra Skargi za jubileuszowe kampanie
Z radością i dumą informujemy, że nasz Instytut otrzymał oficjalne podziękowanie, przesłane w imieniu rektora Sanktuarium Fatimskiego za akcje, które zorganizowaliśmy z okazji stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie w 2017 roku.

 

Treść wiadomości:

 

W imieniu Rektora Sanktuarium Fatimskiego, ks. Carlosa Cabecinhasa chcemy podziękować za piękne i ważne inicjatywy związane z Objawieniami w Fatimie.

Zapewniamy o naszej jedności z Wami w modlitwie.

Wiele Błogosławieństwa Bożego z okazji Świąt Wielkanocnych!

 

Instytut zorganizował szereg kampanii, mających na celu uczczenie tego niezwykłego Jubileuszu:

 

 

10 000 lilii

W ramach tej akcji zachęcaliśmy naszych Przyjaciół do ufundowania niezwykłego prezentu dla Matki Bożej – ogromnego bukietu 10 tysięcy lilii. To nie wszystko – prosiliśmy naszych Dobrodziejów, by odmówili Akt oddania się Niepokalanej według św. Maksymiliana Marii Kolbego i potwierdzili to przesłaniem do nas podpisanej karty. Wynik kampanii przeszedł najśmielsze oczekiwania – niemal 100 000 osób zechciało odmówić akt i wesprzeć akcję złożenia ogromnego bukietu. Ich nazwiska uwieczniliśmy w pamiątkowej, bogato wydanej księdze, którą przedstawiciele Instytutu w lipcu ofiarowali w kaplicy objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z dziesięcioma tysiącami kwiatów. 

 

Jubileuszowy Różaniec

Przez cały rok propagowaliśmy w Polsce Jubileuszowy Różaniec – miał błękitny kolor, tradycyjnie symbolizujący Matkę Bożą, a zdobiony był w portugalskim stylu, aby upamiętniał miejsce, w którym się objawiła. By modlitwa była pełniejsza, do Różańca dołączyliśmy rozważania autorstwa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. W ciągu roku rozesłaliśmy w Polsce ponad 1 500 000 różańców.

 

Twoje światło w Fatimie

Zorganizowaliśmy także jubileuszową edycję akcji, trwającej od 2011 roku – wzięło w niej udział ponad 86 000 osób, które to nadesłały do nas małe świeczki. Wszystkie przetopiliśmy, tworząc 1364 metrowe świece wotywne w błękitnym kolorze. Następnie zawieźliśmy je do Fatimy, gdzie w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zostały zapalone przed Kaplicą Objawień Sanktuarium. Prośby i podziękowania uczestników akcji trafiły do fatimskiego archiwum. 

 

100 Różańców - W ramach akcji „Sto Różańców publicznych na 100-lecie Objawień w Fatimie” członkowie Krucjaty Młody zorganizowali spotkania modlitewne na terenie różnych miast Polski. Odważnie modlili się na różańcu w centralnych punktach miast, zachęcając tym samym do otwartego wyznania wiary.

 

Fatima – orędzie wciąż aktualne. Zleciliśmy krakowskiemu reżyserowi, Jarosławowi Mańce nakręcenie filmu dokumentalnego z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Film miał swoją prapremierę na Kongresie Apostołów Fatimy. Uzyskał on także dwie nagrody – Nagrodę Specjalną przyznawaną za wartości patriotyczne i edukacyjne oraz III miejsce w kategorii filmów dokumentalnych na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalana 2017” w Warszawie.

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.