Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych – zapraszamy do lektury niezwykłej książki
2017-01-09
 Książka Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych autorstwa Doroty Niedźwieckiej to wyjątkowa publikacja, która zyskuje ogromną popularność. Za pośrednictwem uruchomionej w maju 2016 roku strony internetowej swietarita.org blisko 2500 osób zamówiło już publikację przybliżającą polskiemu czytelnikowi postać tej niezwykłej świętej.

Duże zainteresowanie książką spowodowane jest nie tylko przepięknymi ilustracjami i wciągającej historii świętej Rity. To także, coraz większe zainteresowanie Polaków kultem patronki spraw trudnych i beznadziejnych oraz przypadającego na 22. dzień każdego miesiąca wspomnienia odbywającego się w augustiańskich świątyniach.


             Autorka książki tak tłumaczy fenomen świętej:
„Wrażenie robią coraz liczniejsze świadectwa pomocy św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. Ludzie od zawsze interesują się uzdrowieniami, cudami, szukają pomocy i oparcia u świętych patronów i orędowników. Św. Rita ma opinię skutecznej przed Bogiem. Moim zdaniem trafia też w pewne zapotrzebowanie społeczne jako specjalistka od codzienności – przez połowę życia była  zwyczajną osobą świecką. Można brać z niej  przykład w tym, jak radzić sobie z rozwiązywaniem problemów rodzinnych lub powołaniowych także w dzisiejszych czasach. Święci często są przedstawiani jako postacie posągowe albo przesłodzone, jakby z innego świata. A świętym może być każdy z nas, nikt nie rodzi się herosem wiary. Rita ma wiele cech bliskich zwyczajnym ludziom, na naszą miarę. To pociąga do niej i uczy pokory.”

           
            Potrzebujesz duchowego pokrzepienia? Szukasz rozwiązania swych problemów? Twoi bliscy przeżywają trudne chwile? A może chcesz poznać historię świętej, do której 22-go każdego miesiąca zjeżdżają tysiące osób? Jeśli tak - serdecznie polecamy tę książkę! Do każdego zamówienia złożonego przez stronę internetową wydawca książki – Instytut Ks. Piotra Skargi – dokłada prezent w postaci koronki do odmawiania Litanii do świętej Rity.


Tej książki nie znajdą Państwo w żadnej księgarni. Można ją zamówić jedynie poprzez stronę: 
swietarita.org.Interesujący artykuł?