Tej wiosny ocalimy życie tysięcy dzieci – nowy numer ”Polonia Christiana”

2016-05-11 00:00:00
Tej wiosny ocalimy życie tysięcy dzieci – nowy numer ”Polonia Christiana”
Jubileuszowy 50. numer najlepszego ilustrowanego magazynu dla katolików „Polonia Christiana” poświęcony jest obronie życia. Dzisiaj – kiedy w związku ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej aborcji ważą się losy tysięcy nienarodzonych dzieci – głos naszych publicystów stanowi niezwykle cenne wzbogacenie debaty publicznej o prawdziwie katolicki i konserwatywny punkt widzenia.

„Jako Naród stajemy dziś przed kolejną próbą. Tym razem jest nią obrona życia każdego, bez wyjątku, poczętego dziecka. Minęła właśnie niechlubna sześćdziesiąta rocznica ustanowienia w komunistycznej Polsce »prawa« do zabijania dzieci w łonach matek. W efekcie tego barbarzyństwa eufemistycznie zwanego aborcją wymordowano miliony Polaków. Czy nie dość więc tej zbrodni wołającej o pomstę do Nieba?” – pyta w edytorialu Sławomir Skiba, a w sukurs redaktorowi naczelnemu przychodzą kolejni autorzy spod znaku „Polonii Christiana”. Piotr Doerre rozmawia ze Sławomirem Olejniczakiem, prezesem Instytutu Ks. Piotra Skargi, który opowiada o przyczynach i celach powstania projektu ustawy o ochronie życia poczętego. Jerzy Wolak zaś – w tekście zatytułowanym Jeżeli nie teraz, to kiedy? – zwraca uwagę na korzystną koniunkturę polityczną i wskazuje, że głosowanie nad obroną życia będzie prawdziwym testem dla ekipy rządzącej.
 

Ciekawym uzupełnieniem dla toczącej się w dziale „Temat numeru” dysputy jest polemika, którą Krzysztof Gędłek prowadzi z Krystianem Kratiukiem. Przedmiotem sporu publicystów jest Jarosław Kaczyński – a dokładniej: jego poglądy religijne. Autorzy – mając świadomość, że to rzecz decydująca dla losów Inicjatywy „Stop Aborcji” – zastanawiają się, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości pozostaje wierny deklarowanym przez siebie katolickim wartościom i czy w konsekwencji odniesie się przychylnie do społecznych projektów moralnej kontrrewolucji.
 

Ponadto w numerze odnajdziemy blok tekstów poświęconych wewnętrznym problemom Unii Europejskiej, które mogą zaowocować pierwszym poważnym rozłamem, jakim niewątpliwie byłoby opuszczenie UE przez Wielką Brytanię. Konsekwencje takiego kroku ekipy Davida Camerona opisuje Krzysztof Gędłek, Tomasz Cukiernik zaś idzie jeszcze dalej, analizując możliwy „Polexit”, czyli wyjście Polski ze struktur unijnych.
 

W 50. numerze „Polonia Christiana” znalazło się miejsce nie tylko dla bieżących sporów politycznych. Jak zawsze, redaktorzy „PCh” zadbali o teoretyczne pogłębienie omawianych na łamach pisma problemów, czego przykładami są teksty Krystiana Kratiuka, który trwającą hekatombę nienarodzonych dzieci opisuje w kontekście filozofii prof. Plinia Correi de Oliveiry, oraz traktujący o pięknie tradycyjnie rozumianego małżeństwa artykuł kard. Raymonda Burke’a.
 

Dla wytchnienia redakcja „Polonia Christiana” kieruje oczy czytelników na Prawdę, Dobro i Piękno. Jacek Kowalski zabiera nas w podróż wehikułem czasu do roku 1674 roku, kiedy królem Polski obrany został „Piast” – Michał Korybut Wiśniowiecki. Dorota Matacz-Bajor zabiera nas w wycieczkę do Le Puy-en-Velay, a lekturę pisma kończymy tradycyjnie z Adamem Dworakowskim, dzięki któremu dowiadujemy się, jak naprawdę jadał król Jan III Sobieski – a nawet możemy przyrządzić „królewską” kolację wedle podanego przepisu na francuski pasztet z pistacjami.
 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” od czwartku 12 maja zakupić można w dobrych kioskach i salonach prasowych, a także – po obniżonej cenie - w ebooku za pomocą serwisu ePCh24.pl. Zachęcamy również do zamawiania najnowszego wydania pisma na stronach Księgarni Kontrrewolucji do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata.  

Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.
Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.