Wojciech Sumliński - relacja ze spotkań w Bytomiu, Gliwicach, Katowicach i Rudzie Śląskiej

2014-10-21 00:00:00
Wojciech Sumliński - relacja ze spotkań w Bytomiu, Gliwicach, Katowicach i Rudzie Śląskiej
Trzydzieści lat po śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, wciąż niewyjaśnione pozostają okoliczności Jego uprowadzenia i śmierci. Podczas serii spotkań na Śląsku w Klubach Polonia Christiana, dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński przedstawiał swoje ustalenia w sprawie tamtej zbrodni.
 
Ustalenia te dziennikarz zawarł w wydanej ostatnio książce „Lobotomia 3.0. 30 lat holocaustu prawdy o Jego śmierci”. Stawiane przez reportera śledczego tezy w ostatnich dniach potwierdziły też ustalenia Instytutu Pamięci Narodowej. Wskazują one, że żaden z podanych przez peerelowską władzę do wierzenia elementów aktu terrorystycznego wobec katolickiego kapłana, nie odpowiada rzeczywistemu przebiegowi zdarzeń (ani data śmierci, ani wykonawcy, ani mocodawcy).
 
W dniach 13-16 października red. Sumliński mówił na ten temat w trakcie spotkań z mieszkańcami Bytomia, Gliwic, Katowic i Rudy Śląskiej. Prelekcje odbyły się pod wspólnym tytułem: „Święty kontra „święci” III RP”. Słuchacze mogli poznać nieznane szerzej szczegóły „zbrodni założycielskiej III RP”, jak nazywa mord na księdzu Jerzym autor książek: „Kto naprawdę Go zabił?”, "Z mocy bezprawia", "Z mocy nadziei" oraz najnowszej - "Lobotomii 3.0”.
 
Redaktor Wojciech Sumliński w oparciu m.in. o setki stron dokumentów służb specjalnych z klauzulą tajności (wiele z nich reprodukowanych w najnowszej książce) oraz zeznania świadków nie pozostawił złudzeń co do odpowiedzialności  Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka za zbrodnię na patronie "Solidarności".
  
Spotkania w ramach Klubu „Polonia Christiana” współorganizowały: Instytut Edukacji Religijnej i Społecznej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Śląskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej, Rebelya.pl, Kluby „Gazety Polskiej” w Katowicach i Rudzie Śląskiej oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 
 
Artur Paczyna


Źródło: PCh24.pl
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.
Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.