Wspólnie dla Przyszłości

2015-09-02 00:00:00
Wspólnie dla Przyszłości
 W dniach 18-20 września w Opolu odbędzie się II Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości, którego organizatorami są: Fundacja Sapere Aude, Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej.
 

„Jesteśmy młodzi, zatroskani o przyszłość i chcemy współpracować – to zjednoczyło nasze organizacje we wspólnym celu stworzenia II edycji Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości 2015. Chcemy, aby głos naszego pokolenia był słyszany w przestrzeni publicznej. Co równie ważne, liczymy, że projekt ten stanie się szansą dla wielu młodych ludzi, aby mogli rozwijać swoje kompetencje i uczestniczyć w dyskusji, która dotyczy ich przyszłości. Wreszcie nie zapominamy o integracji środowiska organizacji, które wspólnie są w stanie mieć wpływ na polską rzeczywistość” – czytamy w materiałach organizatorów.

 

W tym roku akcent zostanie postawiony na dyskusję o ważnych dla młodego pokolenia tematach, takich jak przedsiębiorczość wśród młodych czy problem emigracji i demografii. Projekt zakłada zorganizowanie trzydniowego forum dla około 300 młodych ludzi z całej Polski, szczególnie tych zaangażowanych w działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, edukacji ekonomicznej i kształtowania postaw patriotycznych. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w blokach warsztatowych oraz inspirujących wykładach i dyskusjach z ekspertami z Polski i zagranicy. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Lee Edwards, prof. Aleksander Stępkowski, Paweł Szałamacha, Tadeusz Płużański, Mateusz Matyszkowicz, Krzysztof Kłopotowski, Maciej Świrski.

 

II Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości odbędzie się w dniach 18-20 września w Opolu. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez stronę internetową http://wspolniedlaprzyszlosci.pl. Na stronie znajduje się również program wydarzenia oraz wszelkie inne informacje dotyczące forum.

 
 
Organizatorzy Forum:
 

Fundacja Sapere Aude

Stowarzyszenie KoLiber

Stowarzyszenie Młodzi dla Polski

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.