„Spójrz na Oblicze Bożej Miłości” – nowa kampania Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

2020-03-11
 „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości” – nowa kampania Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w nowej wielkopostnej kampanii „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma wizerunek Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego oraz folder informacyjny na temat tej relikwii. Aby zamówić pakiet, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.calunturynski.org.

Całun Turyński to płótno, w które owinięte było ciało Pana Jezusa po ukrzyżowaniu. Jest on więc niezwykłym świadectwem zwycięstwa Boga nad śmiercią i złem, jak również szczegółowym zapisem okrutnej męki, przez jaką przeszedł dla nas Syn Boży.

Chcąc uwrażliwić tysiące naszych bliźnich na męczeńską śmierć Zbawiciela i pogłębić ich wiedzę na temat tej niezwykle cennej relikwii, nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkowy pakiet „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”.

Każdy kto odwiedzi stronę internetową www.calunturynski.org i wypełni formularz zamówieniowy otrzyma tkaninę z wizerunkiem Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego, a także folder zawierający wiele cennych informacji o jego pochodzeniu, historii, a nawet o tym, co na podstawie Całunu możemy dowiedzieć się o Męce Pańskiej. Zachęcamy do udziału w naszej kampanii!

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi ma przyjemność udostępnić wszystkim naszym Przyjaciołom, Korespondentom i Czytelnikom bezpłatny audiobook, zawierający nabożeństwo Gorzkich Żali w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”.
W obliczu epidemii koronawirusa i przymusowej izolacji wielu z nas, pragnę zapewnić, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi niezmiennie kontynuuje swoją działalność. Wciąż pracujemy, aby wypełniać naszą misję budzenia sumień Polaków. Zdajemy sobie sprawę, że nasza misja jest teraz – w tych nadzwyczajnych warunkach pandemii – szczególnie istotna.
„Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i dlatego będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga” – mówi w programie „Prawy Prosty” wiceprezes Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi prowadzi prace nad filmem Via Dolorosa – Droga zbawienia. Powstający dokument poświęcony będzie męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Aby doprowadzić do jego realizacji potrzeba 70 000 złotych. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ViaDolorosa.pl, gdzie można wesprzeć finansowo tę wartościową inicjatywę.