W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
2019-05-06
Chcąc wynagrodzić Matce Bożej grzechy przeciw Jej Niepokalanemu Sercu, a szczególnie znieważanie Maryi w Jej świętych wizerunkach, Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zorganizowało akcję Niepokalane Serce Maryi powierzam Tobie moje życie! W ramach tej inicjatywy, każdy uczestnik kampanii otrzymał piękny, poświęcony przez kapłana wizerunek Niepokalanego Serca Maryi, a także miał możliwość włączyć się w przekazanie Matce Bożej niezwykłego daru: bukietu 1000 białych róż.
2019-05-15
Kościół poddaje się procesowi niezrozumiałych zmian. W ostatnich latach dotknęły one niemal wszystkich dziedzin życia duchowego i moralnego. Zebrane w tej publikacji artykuły, wywiady i komentarze przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności. Piszą publicyści i eksperci magazynu „Polonia Christiana”.
Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi przeprowadziło kampanię, w której zachęcało Polaków do osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa. Na wezwanie Stowarzyszenia odpowiedziało niemal 90 000 Polaków. Nazwisko każdego uczestnika akcji zostało zapisane na pamiątkowym zwoju i ofiarowane w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
2018-03-14
Homoaktywiści chcą naszych dzieci! – ostrzegają publicyści magazynu „Polonia Christiana” w jego najnowszym – nomen omen sześćdziesiątym ósmym – wydaniu. I nie jest to alarm w najmniejszym stopniu przesadzony, o czym świadczy podpisanie przez prezydenta miasta Warszawy tak zwanej karty LGBT+.
maj-czerwiec 2019
Nie ma chyba dnia, by różnego rodzaju media nie nagłaśniały prawdziwych, półprawdziwych i całkiem wydumanych grzechów Kościoła. Nie wpadajmy wtedy w panikę, tylko w spokoju rozważmy dość znaną opinię: Kościół jest święty, bywa też grzeszny… Jak rozumieć tę sprzeczność?
marzec/kwiecień 2019 r. 2019
Celem naszej działalności jest pielęgnowanie chrześcijańskich wartości i tradycji narodu polskiego, propagowanie i ochrona kulturalnej spuścizny cywilizacji chrześcijańskiej, a także obrona wartości chrześcijańskich oraz zasad moralnych w życiu społecznym i kulturalnym. W związku z tym, obok promowania podstawowych dla naszej cywilizacji wartości związanych z tradycją, rodziną i własnością, w naszej pracy stajemy często w ich obronie. Staramy się to czynić po przez działalność społeczną, oświatową, kulturalną, charytatywną i edukacyjną.
Nasze media społecznościowe
Tweety z portalu PCh24.pl
Portal PCh24.pl, czyli Prawa Strona Internetu, ma swoje strony społecznościowe. Dziennikarze naszego portalu są obecni także na Twitterze, gdzie informują, komentują i replikują w sprawach kluczowych dla naszej cywilizacji. Twitterowe konto PCh24.pl warto śledzieć także z uwagi na ważne artykuły i filmy, które premierowo zapowiadane są właśnie na tej stronie.