„Prymas Stefan Wyszyński wobec komunizmu i rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” oraz „Nowoczesność, antykatolicyzm, antypolonizm. Pruski etos” to tematy dwóch spotkań, które odbędą się w ramach Klubów „Polonia Christiana” w Warszawie. Organizatorami spotkań klubowych są Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”.
2021-09-16
Na początku września do 253 000 domów i 10 300 parafii w całej Polsce trafiły materiały z naszej nowej kampanii „Zacznijcie mnie czcić!” poświęconej postaci Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Celem akcji jest propagowanie kultu jednego z największych polskich świętych, męczennika za wiarę katolicką, który wciąż niestety pozostaje stosunkowo mało znaną postacią w naszym kraju.
2021-09-09
O poruszającym świadectwie polskiej lekarki warto posłuchać w programie „W pośpiechu” Jana Pospieszalskiego na kanale PCh24TV.
2021-09-09
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi powstało 20 lat temu. W tym czasie dzięki naszym darczyńcom, przyjaciołom i sympatykom, broniliśmy wartości chrześcijańskich w życiu publicznym, wspólnie służąc misji budzenia sumień Polaków.
2019-12-03
Mimo ogłoszenia przed ponad trzema dekadami upadku komunizmu musimy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy dzisiaj wolni, czy mamy swobodę wyrażania własnych poglądów i …. czy za kilka lat będziemy jeszcze mogli zadawać to i wiele innych pytań? Temat wiodący 81 numeru magazynu „Polonia Christiana” skłania nas do refleksji i wyciągnięcia wniosków.
lipiec - sierpień 2021
Kościół od zawsze oddaje cześć Najświętszej Dziewicy Maryi, Bogurodzicy – naszej Matce, Orędowniczce i Wspomożycielce. Cześć ta przybierała na przestrzeni wieków różne formy i wyrazy, oddając poruszenia chrześcijańskich serc i charakter poszczególnych narodów.
lipiec/sierpień 2021
Napędzana polityczną poprawnością moda na obowiązkowy „tolerancjonizm” czy już dyktat i przebudowa kanonu zachowań… Czemu służą polityczne deklaracje sportowców i wszechobecne na Zachodzie tęczowe barwy? Gościem Marcina Austyna w programie „Jaka jest prawda?" był ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
2021-09-08
Nasze media społecznościowe
SKCh im. Ks. Piotra Skargi na Facebooku
Nasze Stowarzyszenie na trwałe wpisało się do grona organizacji walczących o szacunek dla religii i ostrzegających przed próbami wypierania zasad chrześcijańskich z życia publicznego i prywatnego. O inicjatywach i akcjach podejmowanych przez SKCh dowiecie się Państwo także na Facebooku.