Proces synodalny zostanie zainicjowany oficjalnie przez Papieża w Rzymie 9 i 10 października, 17 października proces ten zacznie się w Kościołach lokalnych. Jakie będą owoce wejścia Kościoła na drogę synodalną, w którym kierunku pójdą propozycje i postulaty zgłaszane w trójstopniowym procesie synodalnym oraz czym ostatecznie okaże się synod pod nazwą „Dla Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo i misja”? Wokół tych zagadnień prowadzona będzie debata w czwartek 30 września w ramach Klubów „Polonia Christiana” z udziałem red. Tomasza Rowińskiego („Christianitas”) i red. Pawła Chmielewskiego (PCh24.pl). Tytuł klubowej debaty, organizowanej przez Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, brzmi „Synod o synodalności. Szanse i zagrożenia dla Kościoła i wiernych”.
2021-09-23
Na początku września do 253 000 domów i 10 300 parafii w całej Polsce trafiły materiały z naszej nowej kampanii „Zacznijcie mnie czcić!” poświęconej postaci Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Celem akcji jest propagowanie kultu jednego z największych polskich świętych, męczennika za wiarę katolicką, który wciąż niestety pozostaje stosunkowo mało znaną postacią w naszym kraju.
2021-09-09
O poruszającym świadectwie polskiej lekarki warto posłuchać w programie „W pośpiechu” Jana Pospieszalskiego na kanale PCh24TV.
2021-09-09
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi powstało 20 lat temu. W tym czasie dzięki naszym darczyńcom, przyjaciołom i sympatykom, broniliśmy wartości chrześcijańskich w życiu publicznym, wspólnie służąc misji budzenia sumień Polaków.
2019-12-03
Na drodze do przyspieszenia osiągnięcia rewolucyjnych celów przez lewicowych radykałów najmocniejszy opór stawiają chrześcijanie – przeciwni aborcji, eutanazji czy nazywania związków partnerskich małżeństwami. Planowo i celowo podsycana nienawiść do Boga i Kościoła stawia przed nami wyzwania, o których przeczytamy w wrześniowo – październikowym magazynie „Polonia Christiana”.
wrzesień - październik 2021
Kościół od zawsze oddaje cześć Najświętszej Dziewicy Maryi, Bogurodzicy – naszej Matce, Orędowniczce i Wspomożycielce. Cześć ta przybierała na przestrzeni wieków różne formy i wyrazy, oddając poruszenia chrześcijańskich serc i charakter poszczególnych narodów.
lipiec/sierpień 2021
Napędzana polityczną poprawnością moda na obowiązkowy „tolerancjonizm” czy już dyktat i przebudowa kanonu zachowań… Czemu służą polityczne deklaracje sportowców i wszechobecne na Zachodzie tęczowe barwy? Gościem Marcina Austyna w programie „Jaka jest prawda?" był ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
2021-09-08
Nasze media społecznościowe
SKCh im. Ks. Piotra Skargi na Facebooku
Nasze Stowarzyszenie na trwałe wpisało się do grona organizacji walczących o szacunek dla religii i ostrzegających przed próbami wypierania zasad chrześcijańskich z życia publicznego i prywatnego. O inicjatywach i akcjach podejmowanych przez SKCh dowiecie się Państwo także na Facebooku.