Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
2021-11-28
To już siódmy raz udało nam się ozdobić Sanktuarium św. Rity w Cascii tysiącem róż! Darczyńcy Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi nie ustają w wysiłkach, aby zrealizować nasz plan, którym jest upiększanie grobu św. Rity i głównego miejsca jej kultu przez cały rok, miesiąc w miesiąc, tak aby łącznie 12 000 ulubionych kwiatów włoskiej mniszki trafiło do jej najważniejszego kościoła.
2021-11-24
Nie pierwszy raz w naszych dziejach Polska broni Europy przed naporem obcej cywilizacji. Cywilizacji, która dla celów politycznych i podbojów terytorialnych gotowa jest posłużyć się najbardziej haniebnymi metodami.
2021-11-14
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi powstało 20 lat temu. W tym czasie dzięki naszym darczyńcom, przyjaciołom i sympatykom, broniliśmy wartości chrześcijańskich w życiu publicznym, wspólnie służąc misji budzenia sumień Polaków.
2019-12-03
Dokąd dojdzie Kościół podążając drogą synodalną? – to pytanie zadają katolicy, widząc destrukcję wspólnoty wiernych w Niemczech, zagubionej na niemieckiej drodze synodalnej. Czy uda się przeprowadzić dekonstrukcję, polegającą na powrocie do źródeł nauki Chrystusa czy może synodalność porwie w zgubny nurt protestantyzacji Kościoła Rzymskiego? Polecamy 83 nr „Polonia Christiana”.
listopad - grudzień 2021
Oddając najnowszy, 120. numer „Przymierza z Maryją”, pragniemy podzielić się radością. Mija właśnie 20 lat od momentu, gdy nasze pismo po raz pierwszy trafiło do polskich domów. Nie świętowalibyśmy tej rocznicy, gdyby nie nieoceniona pomoc naszych drogich Przyjaciół i Darczyńców. I za to serdecznie dziękujemy każdemu, kto choć w najmniejszym stopniu przyczynił się do powstania i rozwoju pisma.
wrzesień/październik 2021
Czym innym jest tolerancja dla osób odmiennych upodobaniach, a czym innym nadanie im prawa do pouczania wspólnot wiernych. Czy droga synodalna ma oznaczać zdawanie się na to, że ludzie, którzy postawili się poza Kościołem, zaproponują receptę na wzmocnienie Kościoła i jego odnowę moralną?
2021-11-14
Nasze media społecznościowe
SKCh im. Ks. Piotra Skargi na Facebooku
Nasze Stowarzyszenie na trwałe wpisało się do grona organizacji walczących o szacunek dla religii i ostrzegających przed próbami wypierania zasad chrześcijańskich z życia publicznego i prywatnego. O inicjatywach i akcjach podejmowanych przez SKCh dowiecie się Państwo także na Facebooku.