Dr Tomasz Teluk: ”Mitologia efektu cieplarnianego”

2010-02-25 00:00:00
Dr Tomasz Teluk: ”Mitologia efektu cieplarnianego”

Akademia Niepoprawna Politycznie przy Instytucie Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie zaprasza na wykład dr. Tomasza Teluka. Prezes Instytutu Globalizacji wygłosi prelekcję zatytułowaną: „Mitologia efektu cieplarnianego”.

Wykład odbędzie się w czwartek 11 marca 2010 r. w siedzibie IESiR w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 28. Początek o godz. 17.30

Opłata organizacyjna: 7 zł

Zapisy: areks@piotrskarga.pl

Dr Tomasz Teluk jest politologiem, doktorem filozofii, studiował na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim. Był ekspertem ekonomicznym Centre for the New Europe w Brukseli i Centrum im. Adama Smitha. Jest założycielem Instytutu Globalizacji, publicystą oraz autorem książek: „E-biznes, nowa gospodarka” (2002), „IT w firmie” (2004), „Libertarianizm. Teoria państwa” (2006), „Mitologia efektu cieplarnianego” (2009). Autor kilkuset artykułów. Jego komentarze ukazywały się w mediach na całym świecie w „Rzeczpospolitej”, „Wprost”, „Dzienniku”, „Forbes”, TVP, Polskim Radiu, BBC, Radio Netherlands, Lithuanian Radio, TCSDaily.com i wielu innych. W 2009 r. otrzymał Nagrodę Wolności Templetona. (za: globalizacja.org)

PiotrSkarga.pl

W związku ze zbliżającym się kontynentalnym etapem „Synodu ds. synodalności” Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zwraca się do biskupów, duchowieństwa i wiernych świeckich z apelem o obronę fundamentów naszej wiary.
W czwartek 2 lutego 2023 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili 487. rocznicę narodzin patrona naszej organizacji - Sługi Bożego księdza Piotra Skargi. Biało-czerwone wieńce ozdobiły dwa kluczowe dla Jego postaci miejsca w Krakowie: ołtarz boczny kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem zawierającym doczesne szczątki Kaznodziei Narodu oraz pomnik na Placu św. Marii Magdaleny.
Dnia 2 lutego 2023 roku minęło 487 lat od narodzin Piotra Skargi – księdza, kaznodziei królewskiego, wielkiego patrioty, wybitnego pisarza religijnego i politycznego, wychowawcy całych pokoleń Polaków. Obecnie również Sługi Bożego, jako że z niegasnącą nadzieją oczekujemy pomyślnego zakończenia ostatniego etapu procesu beatyfikacyjnego.
Upadek moralny i rozpowszechnianie błędów Rosji na kolejne państwa to rzeczywistość, którą coraz mocniej odczuwamy w wyniku przedłużającej się wojny rosyjsko – ukraińskiej za naszą wschodnią granicą. Odkrycie źródeł i motywów działań Rosji ułatwi poznanie filmu pt. „Wszystkie maski Kremla” oraz przewidziana po emisji prelekcja prof. Mieczysława Ryby.
Zbrodnie sowieckiego aparatu represji, dokonane jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, skierowane były przeciwko Polakom mieszkającym od wieków na terenach, które po rewolucji bolszewickiej znalazły się w Związku Sowieckim. O metodach i skutkach antypolskiej operacji NKWD opowie Marcin Więckowski, autor książki „Dom nad Płoską”, w czwartek 2 lutego o godzinie 18.00 w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.