Duchowość ignacjańska i jej walory w obecnych, trudnych czasach – zaproszenie na prelekcje ojca Idziaka

2022-11-23 00:00:00
Duchowość ignacjańska i jej walory w obecnych, trudnych czasach – zaproszenie na prelekcje ojca Idziaka

Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na dwa spotkania z wybitnym kapłanem – rekolekcjonistą, kaznodzieją i kierownikiem duchowym ojcem Piotrem Idziakiem SJ. Ich tematem będzie medytacja ignacjańska w teorii i praktyce. Warto zapamiętać te dwie daty – 1 grudnia i 8 grudnia – i skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.


Ojciec Piotr Idziak jest jezuitą. Wielu ceni jego walory jako kierownika duchowego i rekolekcjonisty, którego ciepły głos i bogata wiedza teologiczna łączą się we wciągającym przekazie. Zaskakuje mądrością i odczytywaniem znaków czasu, o czym będą Państwo mogli już wkrótce przekonać się osobiście podczas spotkań, które organizujemy w Szczecinie.

 

Warto również wspomnieć, iż o. Piotr Idziak na co dzień jest zadomowiony w Kaliszu, gdzie prowadzi rekolekcje ignacjańskie. Nim zajął się tą posługą, był związany z młodzieżą studencką, jako duszpasterz akademicki. Prowadził m.in. rekolekcje w formie warsztatowej dla zakochanych i narzeczonych według programu ruchu „Spotkania małżeńskie”.

 

Mamy dla Państwa zaproszenia na dwa spotkania z o. Idziakiem, które odbędą się pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” w Szczecinie. Zatytułowaliśmy je: „Medytacja ignacjańska w teorii i praktyce”. Pierwsze odbędzie się w czwartek 1 grudnia 2022 r. o godz. 19:15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Drugie odbędzie się w czwartek 8 grudnia, w tym samym miejscu, również o godz. 19:15. Przypominamy, iż na spotkania naszego szczecińskiego Klubu PCh wstęp jest wolny!

 


PiotrSkarga.pl


Redaktor Paweł Chmielewski to pisarz i publicysta katolicki, który nie chowa głowy w piasek nawet wobec najtrudniejszych problemów, trapiących Kościół Katolicki. Jego odważne, pełne faktów i odwołań źródłowych prelekcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Najbliższa okazja do wysłuchania red. Chmielewskiego i zadania mu pytań już w czwartek 15 grudnia w Elblągu.
Dlaczego dla wielu środowisk Feliks Koneczny wciąż jest autorem niemile widzianym lub wręcz znienawidzonym? Jakie opory napotyka – po dekadach komunistycznego zniewolenia i prób cenzurowania – kolejna próba przywrócenia z niepamięci tego wybitnego historiozofa i twórcy nauki o cywilizacji? Odpowiedzi na te pytania poszuka prelegent naszego krakowskiego Klubu „Polonia Christiana” Kajetan Rajski, który spotka się z nami już w czwartek 15 grudnia.
W poniedziałek 19 grudnia o godzinie 10:00 w Krakowie przed Sądem Lekarskim odbędzie się rozprawa przeciwko doktorowi nauk medycznych Zbigniewowi Martyce, który kwestionował sensowność powszechnego testowania przeciw COVID-19. To kolejna próba egzekwowania represji wobec lekarza, który sprzeciwił się agresywnej rządowej narracji i interesom korporacyjnym. Próba, która oburzyła liczne środowiska społeczne, organizujące w dniu rozprawy protest.
Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na niezwykle ciekawe spotkanie autorskie, poświęcone wydanej niedawno książce pt. "Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie". To przejmująca opowieść o objawieniach Maryjnych w japońskiej Akicie, które zawierają ostrzeżenia skierowane pod adresem Kościoła i całego świata. Już w czwartek 8 grudnia 2022 r. spotka się z Państwem autor publikacji, redaktor naczelny pisma "Polonia Christiana" Jerzy Wolak.
We wtorek 29 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyjątkową przesyłkę. Specjalnie oznaczone pudło zawierało nieco ponad 27 tysięcy podpisów, pochodzących od osób, które poparły i podpisały petycję do polskiego rządu o interwencję wobec przyjęcia przez Polskę szkodliwych przepisów "ekologicznej" agendy UE.