Dzwonnica w Nursji jest już gotowa!

2020-05-27
Dzwonnica w Nursji jest już gotowa!

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji "Święty Benedykcie – broń mnie ode złego"! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.

Święty Benedykt z Nursji znany był z wielkiej czci dla Krzyża Świętego. To dzięki Jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, na naszym kontynencie rozkwitła wiara chrześcijańska, a on sam został nazwany Patronem Europy.


Polscy katolicy zainspirowani Jego postacią, uczestnicy akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego, otrzymali pakiet, którego głównym elementem był medalik krzyżowy świętego Benedykta. To jeden z najstarszych i najbardziej czczonych medalików w historii Kościoła katolickiego.


W przesyłce znalazła się także broszura o tym wyjątkowym świętym i Jego kulcie, poświęcony wizerunek Benedykta wraz z egzorcyzmem w języku polskim i łacińskim, a także karta na podziękowania i prośby do Patrona Europy.

Nasza inicjatywa odbiła się szerokim echem. Dzięki intensywnej, wielokanałowej promocji  i propagowaniu kultu świętego Benedykta, wspomniane pakiety trafiły do ponad 284 000 osób. Wielu spośród nich zdecydowało się na finansowe wsparcie przedsięwzięcia. Pozwoliło to na przeznaczenie przez nasze Stowarzyszenie wkładu finansowego do dzieła odbudowy XVI-wiecznego kościoła, zniszczonego podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nursję w 2016 roku. Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski możliwa jest renowacja świątyni, fasady i dzwonnicy. I co najważniejsze – dzwonnica jest już gotowa!

Kolejna Msza Święta za wszystkich uczestników akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego, odbędzie się w Nursji, w klasztorze św. Benedykta 24 października 2020 roku o godzinie 10.00.


Aby dołączyć do tej kampanii wystarczyć odwiedzić stronę internetową swietybenedykt.org i wypełnić formularz zamówieniowy.

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.