Nowy numer ,,Przymierza z Maryją”
2018-12-14
Zapraszamy do zapoznania się ze 103. numerem „Przymierza z Maryją”. Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, piszemy o zwyczajach świątecznych w Polsce i Afryce. 100. rocznica odzyskania niepodległości to także czas na pytania o sens i cel istnienia naszej Ojczyzny. Bezpłatny egzemplarz naszego czasopisma można zamówić na stronie PrzymierzezMaryja.pl. Tam też zamieściliśmy najnowsze „Przymierze” w wersji elektronicznej.
 
Tematem przewodnim najnowszego numeru „Przymierza z Maryją” są święta Bożego Narodzenia. Oczekując na narodziny Pana Jezusa, na przestrzeni wieków nasi przodkowie wytworzyli szeroki wachlarz zwyczajów i obrzędów, z których wiele przetrwało do dziś. Właśnie o nich jest artykuł Adwent, święta, zwyczaje.
 
Warto pamiętać, że narodziny Zbawiciela są dziś świętowane niemal w każdej części świata. Dlatego też porozmawialiśmy z misjonarzami, którzy przeżywali te piękne święta w Afryce – kontynencie, gdzie nie ma śniegu, opłatka, ani choinki. 
 
Ze względu na przypadającą na ten rok setną rocznicę odzyskania niepodległości rozważamy też sens i cel istnienia Polski. Odpowiadamy na pytanie, po co właściwie jest nam niepodległość, której odzyskanie tak hucznie obchodzimy.
Ponadto w najnowszym „Przymierzu” przeczytacie o dwusetnych urodzinach Cichej Nocy, pielgrzymce czterdziestu Apostołów Fatimy do kraju trojga pastuszków czy o łakomstwie, które szkodzi nie tylko ciału, ale także ludzkiej duszy.
 
Zapraszamy na PrzymierzezMaryja.pl

PiotrSkarga.pl
 
Interesujący artykuł?