TWOJE ŚWIATŁO W FATIMIE


Akcja „Twoje światło w Fatimie” rozpoczęła się na początku lipca 2009 roku, gdy prezes Sławomir Olejniczak wyszedł do sympatyków i darczyńców Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Instytutu wraz z intencjami prywatnymi. Odzew naszych korespondentów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.W styczniu 2010 roku delegacja Instytutu zawiozła do Fatimy aż 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 nadesłanych świeczek. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami.

Rok później – w październiku 2011 r. w fatimskim sanktuarium zostało złożonych 151 świec wotywnych oraz 6180 intencji. Trzecia i czwarta odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie” odbyła się przy współpracy pielgrzymów z Apostolatu Fatimy, przebywających wtedy w portugalskim sanktuarium.

Na stronie www.modlitwa.fatima.pl można wziąć udział w akcji "Twoje światło w Fatimie".


Reasumując,w ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, prowadzonej przez nasz Instytut, do sanktuarium fatimskiego trafiło już 1606 świec wotywnych. Świece spalane są przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafiają do archiwum bazyliki Matki Bożej Różańcowej.

Z tą kampanią wiąże się pewna wręcz anegdotyczna sytuacja. - Kiedy wieźliśmy świece i intencje naszych Darczyńców do Fatimy w ramach tej kampanii, zatrzymała nas na kontrolę policja. Doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, bo naciskano na nas, byśmy powiedzieli, ile narkotyków przewozimy i gdzie je ukryliśmy. Na szczęście jak tylko pokazaliśmy pismo, że wieziemy świece wraz z intencjami modlitewnymi Polaków, nastawienie policji diametralnie się zmieniło – opowiada Andrzej Serafin, kierownik Biura Obsługi Korespondencji naszego Instytutu.