BRONIMY MAŁŻEŃSTWA I RODZINY


Na przełomie 2004/2005 roku Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zainicjowało akcję wysyłania protestów do ówczesnego marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza. Była to reakcja na planowaną po cichu przez lewicowe władze legalizację związków homoseksualnych. Nasze Stowarzyszenie postanowiło nagłośnić całą sprawę i nakłonić rodaków do wyrażenia swego sprzeciwu wobec tych skandalicznych planów.W ramach tej kampanii do marszałka Sejmu trafiło ponad 127 000 listów z protestami. Sejmowe Biuro Listów i Skarg oficjalnie wtedy poinformowało, że łączna liczba protestów na skutek prowadzonej przez SKCh akcji „Brońmy małżeństwa i rodziny” stanowiła ponad 64 procent całej korespondencji nadesłanej do Sejmu od początku kadencji.

W listach-protestach, które napłynęły do Sejmu z całej Polski, można było przeczytać m.in.: Małżeństwo jako związek kobiety z mężczyzną, ze względu na swą niepowtarzalną rolę społeczną, przez tysiąc lat polskiej historii cieszyło się przywilejami i ochroną prawa. Jednak dziś agresywne grupy, czyniące z homoseksualizmu ideologię, dążą do prawnej degradacji małżeństwa i rodziny.

Na początku naszej drogi wiele osób wyrażało wątpliwość, czy działalność Instytutu im. Ks. Piotra Skargi jest w katolickiej Polsce potrzebna. - Początki nie były łatwe, ponieważ wielu Polaków sądziło, że w naszym kraju nie mogą się zdarzyć takie rzeczy, jak w krajach Europy Zachodniej, gdzie procesy laicyzacyjne, hedonizm, dyktatura relatywizmu poważnie podkopały fundamenty chrześcijaństwa – wspomina Piotr Kucharski, z działu kontaktów z korespondentami. - Dopiero kiedy zaczęliśmy zwracać uwagę na destrukcyjne projekty niszczenia polskiej rodziny, wtedy wielu katolików uświadomiło sobie, że należy działać, aby ocalić wiarę w naszej Ojczyźnie.

Te działania przyniosły efekty. Dzięki wydatnej pomocy przyjaciół udało nam się zablokować planowaną legalizację związków osób tej samej płci. W ramach tej kampanii do marszałka sejmu RP trafiło ponad 500 000 listów z protestem. Poza tym protestowaliśmy przeciw organizowaniu na ulicach polskich miast tzw. marszów równości, będących w rzeczywistości promocją zachowań dewiacyjnych.

Występowaliśmy też przeciw demoralizacji i bluźnierstwom (np. przeciw koncertowi amerykańskiej gwiazdy muzyki pop „Madonny” czy projekcji filmu Dogma). Stale prowadzimy działania przeciw prezentowaniu treści pornograficznych w przestrzeni publicznej.

Organizujemy konferencje i spotkania, na których poruszamy tematykę małżeństwa i rodziny. Prowadzimy akcję informacyjną o NaProTechnoligii jako alternatywie dla in vitro. Stajemy w obronie tradycyjnego małżeństwa i praw rodziny. Dotychczas rozprowadziliśmy ponad 210 000 egzemplarzy książki Jacka Pulikowskiego pt. Małżeństwo i rodzina – 50 pytań.

Ponadto wysłaliśmy do marszałka Sejmu ponad 500 000 petycji z apelem o wprowadzenie do konstytucji zapisu gwarantującego obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Do polskich domów trafiło też ponad 150 000 egzemplarzy książki pt. 50 pytań i odpowiedzi o aborcji.

Co najistotniejsze, regularnie odwiedzamy mniejsze i większe miasta w całej Polsce, organizując wykłady i prezentacje. - Wykorzystujemy każde spotkanie z naszymi korespondentami w różnych miejscach do przybliżenia naszej aktywności, pokazując jednocześnie owoce naszej pracy, jak również propagując Orędzie Matki Bożej Fatimskiej – opowiada uczestnik spotkań, Przemysław Kołtun.