"NIE WSTYDZĘ SIĘ JEZUSA"

Najsłynniejszą akcją Krucjaty Młodych, związanej ze Stowarzyszeniem im. Ks. Piotra Skargi, jest kampania „Nie wstydzę się Jezusa”, rozpoczęta w 2011 roku i skierowana w pierwszej kolejności do młodzieży. W jej ramach rozdano w całej Polsce (a nawet poza granicami kraju!) ponad milion breloków z wizerunkiem Krzyża i cytatem z Ewangelii: Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem. (Mt 10,33).Jak doszło do tego, że ta inicjatywa mogła zostać zrealizowana? - Podczas debaty dotyczącej obecności krzyża we wrocławskim XIV LO, która zakończyła się kompromitacją zwolenników usunięcia symbolu wiary chrześcijańskiej ze szkoły, dużą rolę odegrał kolportowany pośród uczniów brelok z wizerunkiem ryby i cytatem z Pisma św. – opowiada prezes Instytutu, Sławomir Olejniczak.

- Zainspirowało to nasze Stowarzyszenie oraz  Krucjatę Młodych do wykonania breloka  z hasłem „Nie wstydzę się Jezusa”, który obecnie noszą setki tysięcy młodych Polaków w kraju i za granicą.

W tę spektakularną akcję zaangażowało się także wiele znanych osób ze świata sportu, kultury, dziennikarstwa, polityki, teatru i kina, m.in. znana krakowska piosenkarka Lidia Jazgar, członkowie kabaretu Mumio, były wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej Marek Citko i obecni kadrowicze Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, a także Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz z TVP oraz wiele innych osób.

Uczestnicy akcji nie tylko deklarują, że będą nosić brelok z wizerunkiem Krzyża w widocznym miejscu, ale też wyrażają wolę spełniania uczynków miłosiernych co do duszy, np. napominania grzeszących, pocieszania strapionych czy modlenia się za żywych i umarłych.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem wielu osób, które po zapoznaniu się z akcją „Nie wstydzę się Jezusa” postanowiły zmienić swoje życie i zwróciły się ku Bogu –
zapewnia współtwórca strony internetowej tej oryginalnej kampanii, Michał Wikieł.

- Poczytuję to jako szczególne Boże błogosławieństwo na drodze do odnowienia wiary w naszym narodzie –
dodaje Grzegorz Pabijan, koordynator akcji.

Trzeba podkreślić, że członkowie Krucjaty Młodych gościli na pielgrzymkach i różnych imprezach młodzieży katolickiej, wyjaśniając cel kampanii i rozprowadzając breloki.

Strona internetowa akcji „Nie wstydzę się Jezusa”:
www.mt1033.pl