Powiedz ”NIE” ideologii gender w Polsce
2018-12-12
Instytut Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego, aby rząd Prawa i Sprawiedliwości spełnił swoją przedwyborczą obietnicę i wypowiedział szkodliwą konwencję stambulską. Dokument to nic innego, jak nachalna promocja niebezpiecznej ideologii gender, na co nie możemy dawać przyzwolenia. Swój głos sprzeciwu można wyrazić podpisując petycję na stronie ZatrzymajGender.pl

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, gdy rząd PO-PSL opowiedział się za przyjęciem konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem „walki z przemocą wobec kobiet” od kilku lat destabilizuje nasz kraj, wprowadzając do polskich szkół i sądów niebezpieczną ideologię gender.

Co ważne, konwencja jest nieprecyzyjnym aktem prawnym, który może być traktowany nadrzędnie wobec jakiejkolwiek innej ustawy. Zwracają na to uwagę eksperci. Prawnik prof. dr hab. Cezary Mik podkreśla, że konwencja jest traktatem co najmniej częściowo implementującym koncepcje feministyczne, dodając przy tym, że podstawowe pojęcia konwencji cechuje kontrowersyjność i niedookreśloność.
 

Na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą konwencja wielokrotnie wypowiadali się również politycy Prawa i Sprawiedliwości, jednak mimo obietnic do tej pory nie zrobili w tej sprawie nic…
 
A przecież już w 2014 roku, prezes PiS, Jarosław Kaczyński mówił:
 

Jeśli dojdziemy do władzy, to będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą i to taka, że będzie mróz w oczy szczypał – bardzo, bardzo twarda, tylko niemająca nic wspólnego z twierdzeniem, że kobieta czy mężczyzna to twór kulturowy, a nie coś, co daje natura.
 

Mając na uwadze powyższe słowa oczekujemy, że politycy PiS wywiążą się ze swoich przedwyborczych obietnic i wypowiedzą konwencję ze Stambułu. Aby wyrazić swój sprzeciw wystarczy wejść na stronę ZatrzymajGender.pl i podpisać petycję.

 

PiotrSkarga.pl 

 

 

Interesujący artykuł?