Powstała petycja do prezydenta – nie ulegajmy lobby klimatycznemu!

2021-04-15
Powstała petycja do prezydenta – nie ulegajmy lobby klimatycznemu!

Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie ze Stowarzyszeniem "Polonia Christiana" prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych radykalnie odwrócił politykę tego mocarstwa w stosunku do postulatów lobby klimatycznego. W przeciwieństwie do Donalda Trumpa, który sprzeciwiał się planom zniszczenia gospodarek narodowych w imię "walki ze zmianami klimatu", Joe Biden prezentuje się jako wielki orędownik wprowadzania ograniczeń, mających zapewnić redukcję emisji dwutlenku węgla.

W agendzie działań administracji Bidena znalazł się wirtualny szczyt klimatyczny. Spotkanie przywódców światowych ma się odbyć w dniach 22-23 kwietnia 2021 r. Jego celem jest przyspieszenie działań na rzecz całkowitej rezygnacji z paliw kopalnych, a więc przede wszystkim węgla. Uczestnicy spotkania, w tym również polski prezydent Andrzej Duda, mają podczas niego złożyć nowe deklaracje polityczne i ekonomiczne.

Polscy internauci podpisujący petycję „Stop dekarbonizacji!” domagają się, aby nasz reprezentant na szczycie zadbał o polski interes narodowy i gospodarczy, a więc sprzeciwił się rezygnacji z węgla. Polska gospodarka od wielu lat pozyskuje energię z tego surowca. Wystarczy wejść na stronę panieprezydencie.pl (kliknąć tutaj) i skorzystać z petycji, którą przygotowaliśmy. Każdy podpis pod petycją to email z jej treścią wysłany na adres Kancelarii Prezydenta RP.

O istotności węgla dla naszego rynku i bezpieczeństwa energetycznego świadczy m.in. fakt, iż w 2020 roku – w wyniku prowadzonych już od kilku lat intensywnych działań ograniczających czerpanie energii z „czarnego złota” – udział węgla w miksie energetycznym spadł do wciąż bardzo wysokiego poziomu 65 proc. i już to wywołało pewne napięcia i trudności z zaopatrzeniem w energię. Ostrzejsza zima oraz ograniczenia motywowane stanem pandemii nie pozwoliły na spodziewane rozwinięcie mocy elektrowni pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych, a jednocześnie – doprowadziły do szeregu decyzji politycznych tymczasowo wstrzymujących wydobycie węgla w polskich kopalniach.

Dodajmy, iż realizacja postulatów lobby klimatycznego, w którą częściowo już zdążył się włączyć polski rząd, wywołuje ogromne wzrosty kosztów emisji dwutlenku węgla. Przekłada się to na szybującą do góry cenę energii elektrycznej i zubożenie całego społeczeństwa. Dość wspomnieć, iż w połowie kwietnia 2021 r. średnia cena energii na rynku pozagiełdowym osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat.

Czym innym jednak jest popieranie rozwiązań proekologicznych z korzyścią dla swojego kraju, a czym innym bezgraniczne zadłużanie się i podporządkowanie bardziej zamożnym państwom, których głównym interesem jest powiększanie swojej przewagi ekonomicznej nad biedniejszymi – możemy przeczytać w treści petycji skierowanej do Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do korzystania z adresu panieprezydencie.pl (wystarczy kliknąć tutaj) i wysyłania petycji. To ostatnie dni przed szczytem klimatycznym i zarazem ostatnia szansa, aby wpłynąć na stanowisko polskiej delegacji. Liczbę osób, które dołączyły do akcji, prezentujemy na bieżąco na wspomnianej stronie.

Kampania jest prowadzona przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi we współpracy ze Stowarzyszeniem "Polonia Christiana".

 

PiotrSkarga.pl

Widzowie TVP Polonia już po raz kolejny będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Via Dolorosa - Droga zbawienia”, zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. „Via Dolorosa” to dokument, który posługuje się obrazami współczesnymi, ale pełni oddaje znany nam z Pisma Świętego przekaz i pomaga w zrozumieniu tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielkim wzbogaceniem wyjątkowego dokumentu jest komentarz Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego, który przenosi nas w atmosferę czasów, gdy na Ziemi Świętej był obecny Jezus Chrystus.
8 maja w Fatimie została odprawiona Msza Święta za Przyjaciół Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi. Bezpośrednio po niej w Kaplicy Objawień Sanktuarium złożyliśmy podziękowania i prośby do Matki Bożej od naszych Dobrodziejów.
Nie milkną echa po zdjęciu z emisji w programie pierwszym TVP programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Władzom telewizji nie spodobała się krytyka rządu wygłoszona na antenie programu 12 kwietnia 2021 r. Wówczas zaproszeni goście w swoich komentarzach wnioskowali, że rząd zupełnie nie radzi sobie z COVID-19. W związku z takim potraktowaniem red. Pospieszalskiego, powstała specjalna petycja do prezesa TVP, w której Polacy domagają się przywrócenia programu.
Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.
Przez długie lata wokół Sługi Bożego ks. Piotra Skargi wrogowie katolicyzmu próbowali stworzyć czarną legendę o jego rzekomym pochowaniu żywcem. Rozpowszechniając kłamstwa, pomijano zarazem szereg jego dzieł i dokonań, które po dziś dzień służą za przykłady wyjątkowej ofiarności i chrześcijańskiego ducha w społeczeństwie. Z czarną legendą oraz przemilczeniami najlepiej walczyć poprzez fakty. W atrakcyjny sposób przytoczył je Jarosław Mańka.