Przeciwko usuwaniu Krzyża – katolicy mobilizują się przez serwis Protestuj.pl

2019-12-18
Przeciwko usuwaniu Krzyża – katolicy mobilizują się przez serwis Protestuj.pl

Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.

 

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem oraz SLD, a także zasiadającej w Sejmie w klubie Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Co ciekawe, dotychczas posłowie Platformy Obywatelskiej dystansowali się od jawnych prób usunięcia symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Czy teraz wszystko się zmieni?

 

Sygnatariusze petycji nie czekają na dalsze kroki wrogów Krzyża i już teraz rozpoczęli stanowczy protest. Każda podpisana petycja wysyłana jest drogą e-mailową do przewodniczących sejmowych frakcji: Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy i Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, a także do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.


W treści petycji możemy przeczytać m.in.: „Pragnę Panu przypomnieć, że Krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym, lecz znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego. Narodu, który zrodził się z decyzji księcia Mieszka I o przyjęciu Chrztu Świętego. Narodu, który za ten znak i za wiarę chrześcijańską wielokrotnie dawał idące w milionach świadectwo i ofiarę życia”.

 

Sygnatariusze protestu zwracają także uwagę, że obecność Krzyża na sali obrad Sejmu w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z zapisami Konstytucji RP, co znajduje potwierdzenie w licznych opiniach prawnych. Rozpowszechniający takie poglądy posłowie ignorują ekspertyzy, wykazując jedynie skrajnie złą wolę i manipulując opinią publiczną.

 

„W związku z tym domagam się wycofania członków Pana klubu z wszelkich inicjatyw mających na celu zakwestionowanie obecności Krzyża w Sejmie” – tak brzmi podsumowujące petycję żądanie jej sygnatariuszy. List można podpisać i wysłać za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl.

 

Przypomnijmy, iż w październiku 2011 roku z inicjatywą usunięcia Krzyża z sali obrad Sejmu wystąpił ówczesny poseł, o skrajnie antychrześcijańskich poglądach, Janusz Palikot. W odpowiedzi powstała petycja przeciwko usuwaniu Krzyża, którą podpisało ponad 60 tysięcy osób. Przez media społecznościowe przelała się fala oburzenia zachowaniem Palikota. Na podstawie zamówionych ekspertyz prawno-konstytucyjnych ówczesny Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zdecydowała o pozostawieniu Krzyża na swoim miejscu.

PiotrSkarga.pl

 

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.