Klub ”Polonia Christiana” serdecznie zaprasza do Gdańska na wykład profesora Mieczysława Ryby
2017-06-26
Serdecznie zapraszamy do Gdańska na wykład prof. Mieczysława Ryby pod tytułem „Polska na tle tarć cywilizacyjnych w Europie”.

Spotkanie rozpocznie się w 28 czerwca (środa) o godz. 18.30. Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Kościoła św. Katarzyny (oo. Karmelici) w Gdańsku, ul. Profesorska 3.

 

Wstęp wolny!

 

Mieczysław Stanisław Ryba – dr hab., historyk specjalizujący się głównie w okresie II RP, publicysta, nauczyciel akademicki, pracownik naukowy KUL w Katedrze Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych. Wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Były członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Publicysta Radia Maryja i Naszego Dziennika. Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie, radny Rady Miasta Lublina.

 

Autor wielu książek publikacji prasowych. W listopadzie 2015 r. „za wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy najnowszej historii Polski, za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej” został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 4 sierpnia 2016 został powołany w skład Kapituły Orderu Odrodzenia Polski.
Interesujący artykuł?