Nie obrażajcie Matki Bożej! Zaprotestuj przeciwko skandalicznej publikacji portalu Deon.pl
2017-11-30
Na portalu Deon.pl opublikowano artykuł, który rażąco obraża cześć Maryi. Nie może to spotkać się z naszą obojętnością. Dlatego apelujemy o modlitwę wynagradzającą Panu Jezusowi pohańbienie Jego Matki, a także o udział w internetowym proteście, który uruchomiliśmy na stronie Protestuj.pl.

Wystarczy kliknąć w ten link, aby przejść do serwisu Protestuj.pl i dołączyć do akcji zorganizowanej w odpowiedzi na haniebny artykuł.

Co takiego wydarzyło się na stronach prowadzonego pod kuratelą Jezuitów portalu?

Sprawę dokładnie nakreślił redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk:

"Deon.pl od czasu do czasu przedrukowuje teksty z progresywnego pisma America Magazine. Jednym z takich tekstów był artykuł Michaela S. Neubecka (zatytułowany w polskim przekładzie Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?), nauczyciela, który opowiadał uczniom o Matce Bożej.

Jako, że Neubeck uczył chłopców, twierdził, że miał trudność w opowiadaniu im o Maryi – gdyż jestona kobietą. Z pomocą przyszły mu więc obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Wśród nich znalazł się obraz Edvarda Muncha, Madonna. To znane dzieło, obrazujące nagą kobietę w ekstazie, przedstawioną w taki sposób, by kojarzyła się w absolutnie niedwuznaczny sposób – podkreślali to już pierwsi recenzenci prac Muncha."  

Dopuszczenie się przez Deon.pl pohańbienia czci Maryi nie może spotkać się z naszą obojętnością.

Jako katolicy musimy powiedzieć dosyć!


Można to zrobić podpisując
protest przeciwko obrażaniu Matki Bożej. Trafi on do ojca Jacka Siepsiaka, szefa portalu Deon.pl, Piotra Żyłki - redaktora naczelnego portalu Deon.pl oraz ojca Jakuba Kołacza SJ - prowincjała Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.

Naszym obowiązkiem jest również modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, za obrazę, której doznało poprzez publikację portalu Deon.pl.

Niech pierwsza sobota miesiąca grudnia, jako dzień który wskazała sam Matka Boża, będzie okazją do szczególnie intensywnej modlitwy ekspijacyjnej.

PiotrSkarga.pl


Interesujący artykuł?