Odmów Różaniec w intencji polskich biskupów!
2018-03-12
W dniach 13 i 14 marca odbędzie się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w sprawie małżeństw i rodzin. W tych dniach będziemy modlić się za polskich biskupów, aby potwierdzili tradycyjne nauczanie Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Prosimy o wsparcie hierarchów modlitwą i zmówienie przynajmniej jednego dziesiątka Różańca w ich intencji.

W czasie zebraniu będą uczestniczyć przedstawiciele episkopatów z 13 krajów. Biskupi omówią sprawy dotyczące programu duszpasterstwa rodzin w świetle adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia. Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na prośbę Jego Ekscelencji Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który wezwał wiernych do modlitwy za biskupów.

Jest to niezwykle istotne wobec liberalnych interpretacji tego dokumentu, płynących z niektórych krajów. Pojawiały się opinie, że osoby żyjące w nowych związkach niesakramentalnych mogą przystępować do Komunii Świętej, choć dotychczasowa nauka na to nie pozwalała.

Ufając, że polscy biskupi potwierdzą tradycyjne nauczanie Kościoła na temat nierozerwalności małżeństwa, wspomóżmy naszych Pasterzy modlitwą. Niech każdy z nas zmówi przynajmniej jeden dziesiątek Różańca w ich intencji!

PiotrSkarga.pl

Interesujący artykuł?