Satanista Darski znów przed sądem. Wokalista odpowie za znieważenie godła?
2018-03-19
Rozpoczął się proces lidera grupy Behemoth Adama Darskiego, ps. Nergal. Znany ze swoich satanistycznych poglądów wokalista, jest oskarżony o publiczne znieważenie polskiego godła. Proces jest konsekwencją naszego protestu skierowanego do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej udało nam się doprowadzić do odwołania niektórych bluźnierczych koncertów.

Wszystko zaczęło się od skandalicznej trasy koncertowej pod hasłem „Rzeczpospolita Niewierna”, która miała miejsce między 30 września a 10 października 2016 roku. Na plakacie promującym trasę widniał wizerunek białego orła bez korony, z którego głowy wyrastały diabelskie rogi. Oprócz tego prześmiewcze godło zawierało dwa węże, czaszki oraz odwrócony krzyż. U góry widniało zaś przewodnie hasło trasy koncertowej.

Dzięki naszej kampanii, skierowanej do właścicieli klubów wynajmujących sale koncertowe, doprowadziliśmy do odwołania bluźnierczego występu w Poznaniu. We Wrocławiu koncert odbył się w mniejszej sali niż planowano, ponieważ właściciel wypowiedział umowę najmu swojego obiektu. Pod apelem do właścicieli klubów podpisało się ponad 30 tysięcy Polaków!

Oskarżeni milczą

W poniedziałek oprócz Nergala na ławie oskarżonych zasiadł także Rafał W., autor grafiki znieważającej polskie godło oraz Maciej G., promujący ją w sieci. W trakcie śledztwa oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień. Zespół Behemoth już wielokrotnie uderzał w katolickie wartości. Grupa nie ukrywa swojego zamiłowania do satanizmu, znieważa Matkę Bożą i Jezusa Chrystusa, a także kpi z polskości i patriotyzmu. W 2007 roku Nergal stanął przed sądem za publiczne potarganie Biblii. Po sześciu latach usłyszał wyrok… uniewinniający.

Miejmy nadzieję, że tym razem lider grupy Behemoth nie ucieknie od odpowiedzialności za swoje czyny.


PiotrSkarga.pl
Interesujący artykuł?