Pakistan: talibowie kupują dzieci wykorzystywane później do ataków samobójczych
2009-06-16

Talibowie kupują pakistańskie dzieci, by wykorzystywać je w zamachach samobójczych - poinformował minister spraw wewnętrznych Pakistanu Rehman Malik. Według serwisu internetowego Polskiego Radia, dzieci są kupowane przez terrorystów w ubogich rejonach, gdzie wielodzietne rodziny żyją w bardzo trudnych warunkach.

Pakistański minister spraw wewnętrznych twierdzi, że talibowie płacą od 500 do 25 tysięcy dolarów za dziecko, które zostanie wykorzystane przez nich do przeprowadzenia zamachu samobójczego. Dzieci kupione w zacofanych wioskach zwykle nie mają pojęcia, w jakiej roli wykorzystają je ekstremiści.

Malik podkreślił, iż w obecnej sytuacji Pakistan musi doprowadzić do końca ofensywę przeciw talibom. Wstrzymanie ofensywy oznaczałoby poddanie się woli terrorystów, którzy w ostatnim okresie zaczęli przeprowadzać coraz liczniejsze zamachy wykorzystujące samobójców. Są one odpowiedzią talibów na operacje prowadzone przez armię w Dolinie Swat, a także na graniczących z Afganistanem terytoriach wolnych plemion pasztuńskich – informuje polskieradio.pl.

Źródło: Polskieradio.pl
Interesujący artykuł?