Gdańsk: doniesienie do prokuratury na Palikota za znieważenie krzyża
2010-11-08

Stowarzyszenie „Godność” złożyło w piątek doniesienie do gdańskiej prokuratury o znieważeniu krzyża przez Janusza Palikota. Wniosek podpisało 9 osób. Znieważenie krzyża miało miejsce w czwartek podczas manifestacji polityka przed gdańską kurią. Zjawił się on tam z krzyżem, przyklejonym do niego zdjęciem metropolity gdańskiego, wódką i kiełbasą.

To naruszenie godności krzyża jako symbolu wiary i religii. Trzeba powiedzieć dość - dalej iść nie wolno – mówi Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia „Godność”. Jak podkreśla „krzyż nie jest zabawką do manipulacji. Jest symbolem religijnym na którym umarł Jezus Chrystus”.

Nowak przypomina słowa Jana Pawła II, który mówił i pouczał „brońcie krzyża”. – Jako chrześcijanie mamy obowiązek chronić krzyż przed różnego rodzaju pseudo artystami i pseudo politykami, którzy na krzyżu chcą budować swoje kariery – argumentuje prezes Stowarzyszenia „Godność”.

Społeczeństwo katolickie ma prawo i obowiązek stanąć w obronie krzyża – apeluje Nowak. – To co się dzieje, to nie tylko znieważenie krzyża, ale również nas jako ludzi wierzących.

Źródło: KAI
Interesujący artykuł?