Potwierdza Juliusz Braun - prezes TVP
Koniec Darskiego w TVP!
2011-10-12

Kierownictwo TVP zakończy współpracę ze znanym satanistą "Nergalem". - Zatrudnienie Adama Darskiego było błędną decyzją - przyznał Juliusz Braun. Jak informuje portal Fronda.pl, obecna edycja programu " The Voice of Poland. Najlepszy głos" to ostatnie chwile Darskiego w telewizji publicznej.


W sprawie przyszłości "Nergala" w TVP spotkał się z prezesem telewizji ks. dr Bolesław Karcz, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Prezes TVP powiedział podczas rozmowy, że zatrudnienie tak kontrowersyjnej osoby, jak Adam Darski było błędną decyzją. - Dzisiaj jesteśmy związani umowami z producentem i sponsorami, a zdecydowana część odcinków programu jest już nagrana. Program zakończy się niebawem - miał stwierdzić Braun. Zapewnił również, że nie wiadomo czy będzie druga edycja programu, a jeśli będzie, to na pewno Adam Darski nie znajdzie się w jury programu, ani na pewno nie będzie miał własnego programu w TVP.

Na decyzję tę czekały liczne środowiska dziennikarskie, społeczne oraz wielu duchownych, którzy publicznie protestowali przeciwko obecności na antenie publicznego medium znanego z satanistycznych poglądów Darskiego. Uchwałę potępiającą zarząd TVP za zatrudnienie "Nergala" przyjęła także Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu.

Źródło: Fronda.pl
Interesujący artykuł?