Akcja ”Twoje światło w Fatimie”
Kolejne świece od polskich rodzin zapłoną w Fatimie
2011-10-14


151 świec wotywnych oraz 6180 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny zawiezie w najbliższych dniach do Fatimy delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Jest to kolejna odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej w połowie 2009 r. W tych dniach przebywać będą również w Portugalii uczestnicy XIV już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzą miejsca związane z trojgiem pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja.

W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, prowadzonej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi, do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych. Świece spalane są przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki Matki Bożej Różańcowej.

Na początku lipca 2009 roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Instytutu wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu 2010 roku delegacja Instytutu zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami. 

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.

PiotrSkarga.pl

Interesujący artykuł?