Odebrano matce dziecko, bo było za grube
2011-11-30

Urzędnicy stanu Ohio znaleźli kolejne usprawiedliwienie dla dobierania się władzy do dzieci. Tym razem karnie zabrano z domu dziewięciolatka, ponieważ był zbyt otyły.

Rzeczniczka stanowego Departamentu ds. Dzieci i Rodziny powiedziała dziennikowi „Cleveland Plain-Dealer”, że chłopca zabrano matce ze względu „na jej niezdolność do kontrolowania wagi dziecka i niestosowanie się do poleceń lekarza”. Prawnicy, których wynajęła matka chłopca wykazali, że nie ma ryzyka natychmiastowego wystąpienia problemów ze zdrowiem u dziecka.

Chłopiec trafił do rodziny zastępczej. Odbieranie otyłych dzieci ich rodzicom jest w USA przedmiotem dyskusji od blisko roku, kiedy pediatra David Ludwig, wypowiadając się na łamach tygodnika Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, poparł stosowanie tej praktyki.  

W krajach „postępowego Zachodu” dzieci odbiera się rodzicom z najróżniejszych powodów, za zbyt częste „zmuszanie do uczestnictwa we mszy świętej”, za wynajmowanie dla nich prywatnych nauczycieli czy za brak zgody na uczestniczenie w zajęciach z tzw. „edukacji seksualnej”. Według danych American Heart Association blisko jedno na troje dzieci i nastolatków w USA ma znaczną nadwagę. Czy niedługo co trzecia matka w USA zostanie pozbawiona praw rodzicielskich?

Źródło: informacjeusa.com

Interesujący artykuł?