Publiczny Różaniec we wrześniu. Sprawdź kiedy będziemy modlić się w Twoim mieście
2017-09-04

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, wrześniowej edycji publicznego różańca za odnowę moralną Polski i Narodu Polskiego organizowanego przez Krucjatę Młodych


Dzięki wsparciu lokalnej społeczności, akcja modlitewna Krucjaty Młodych urosła w siłę. W tym roku odbyło się już blisko 70 spotkań, podczas których odmawiano wspólnie różaniec. Modlitwa odbywa się w miejscach publicznych, tak aby zachęcić do uczestnictwa w niej jak najwięcej osób. – To budujące, jak katolicy chętnie włączają się do tej akcji – podkreśla Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. – Modlitwa publiczna może przypomnieć niewierzącym przechodniom, że nawrócenie jest możliwe – dodaje. - Nie bądźmy tchórzami, ale gorliwymi katolikami! – zachęca przedstawiciel Krucjaty Młodych.Sadowski zwraca uwagę, że przed stu laty, 13 października 1917 roku, czyli w dzień ostatniego objawienia Matki Bożej, świadkami Cudu Słońca było aż 70 tysięcy ludzi. Znaleźli się wśród nich sceptycy, ateiści, komuniści i inne osoby wrogie katolicyzmowi. Niektórzy jednak, pod wpływem wiary ogółu zgromadzonych, nawrócili się. To spektakularne świadectwo mocy modlitwy i odważnej postawy wyznawców Chrystusa.Poniżej przedstawiamy pełną listę publicznych spotkań modlitewnych, podczas których wierni będą wspólnie odmawiać różaniec. Zachęcamy do włączenia się w akcję i podjęcia wyzwania modlitwy różańcowej.2 WRZEŚNIA (sobota):


godz. 12.00: Bytom - Rynek


godz. 16.00: Rzeszów - przed figurą Najświętszej Maryi Panny, róg ulic Sokoła i Cieplińskiego


godz. 17.00: Warszawa - przed figurą Najświętszej Maryi Panny, ul. Krakowskie Przedmieście 64


 

7 WRZEŚNIA (czwartek):


godz. 17.00: Olsztyn - przed Nowym Ratuszem przy ul. Piłsudskiego9 WRZEŚNIA (sobota):


godz. 16:00: Wrocław - Rynek przy Pręgierzu12 WRZEŚNIA (wtorek):


19:00 Białystok - Rynek Kościuszki13 WRZEŚNIA (środa):


godz. 17.00: Kraków - Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha


godz. 17.00: Łomża - Stary Rynek


godz. 17.00: Gdańsk - przed budynkiem Rady Miasta15 WRZEŚNIA (piątek): 


godz. 17.30: Gliwice - Rynek, przed figurą Najświętszej Maryi Panny28 września (czwartek) - Publiczny Różaniec za Prześladowanych Chrześcijan:


godz. 19:00: Wrocław - przed kościołem św. Krzyża
Interesujący artykuł?