Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

2020-06-18
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.

 

Święto Niepokalanego Serca Maryi

Kult Serca Maryi rozwijał się równolegle do kultu Serca Jezusowego, sięgał swymi początkami aż do średniowiecza i uważa się, że przyczynił się on niewątpliwie do ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu.

Kult poszerzały dodatkowo objawienia Maryi, jakie miała święta Katarzyna Laboure, a także objawienia fatimskie. 31 października 1942 roku papież Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi, a 4 maja 1944 roku ustanowił Święto Niepokalanego Serca Maryi. W Polsce prymas August Hlond, poświęcił nasz kraj Jej Niepokalanemu Sercu 8 września 1946 roku przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Do Soboru Watykańskiego II święto to obchodzono dnia 22 sierpnia, natomiast po reformie soborowej połączono je z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, ustanawiając sobotę po niej wspomnieniem Niepokalanego Serca Maryi.

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Przypada ona w pierwszy piątek po zakończeniu oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w 2020 roku jest to 19 czerwca.

Została ona ustanowiona po objawieniu się Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Patrz! Oto jest Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że poświęciło się do samego końca, aż do całkowitego wyczerpania i udręczenia, aby dać im świadectwo swojej miłości – powiedział jej w 1675 roku Zbawiciel.

100 lat później papież Klemens XIII ustanowił to święto na terenie Królestwa Polskiego, a w 1856 roku papież Pius IX rozszerzył je na cały Kościół.

Czcicielom Swego Najświętszego Serca Jezus obiecał wiele łask. Należą do nich: obietnica zgody w rodzinie, błogosławieństwo wszystkim sprawom i zamiarom czy to, że dusze oziębłe staną się gorliwymi. To tylko trzy z wszystkich dwunastu obietnic, które złożył Chrystus.

Nasze Stowarzyszenie zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w kampanię Zaufaj Bożemu Sercu. Na stronie sercejezusa.pl można zamówić przepiękny pakiet, zawierający wiele prezentów. Należą do nich między innymi:

- Tarcza Najświętszego Serca Jezusowego, która traktowana jako znak pobożności będzie potężną ochroną przed wypadkami, zarazą, chorobami pochodzenia diabolicznego i wszelkimi niebezpieczeństwami;

- Akt osobistego poświęcenia się Bożemu Sercu, który po wypełnieniu zostanie przesłany do sanktuarium NSPJ Paray-le-Monial;

- Broszura, która opisuje kult Serca Jezusowego, obietnice, które złożył Zbawiciel swoim czcicielom oraz modlitwy do Jego Serca.

W sumie w ramach tej kampanii prezenty te otrzymało już 638 042 osoby!

 

PiotrSkarga.pl

Wielkoformatowa kampania propagująca przyjmowanie w sposób tradycyjny Najświętszego Sakramentu w katolickim kraju nie powinna budzić zdziwienia. Występując jako wierni świeccy zabieramy głos, upominając się o niezbywalne prawa wszystkich katolików. Czynimy to w sposób odpowiadający zaleceniom Kościoła, jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego środowiska.
Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.
We wtorkowy poranek 6 października 2020 r. odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich uczestników ostatniej edycji akcji "Twoje światło w Fatimie". Eucharystię w wyjątkowym miejscu - portugalskiej Fatimie - sprawowano za zapalających w 2020 r. wirtualne świece oraz wspierających tę inicjatywę dobrowolnymi datkami.
1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.
Zapraszamy na spotkania Klubów „Polonia Christiana”, które odbędą się już we wtorek 6 października (Wrocław) i w środę 7 października (Ostrów Wielkopolski). Szykujemy dla Państwa ciekawą intelektualną podróż od początku marca i wywołanej wówczas pierwszej fali paniki związanej z koronawirusem do chwili obecnej, kiedy to władze nie odstępują od traktowania wirusa Sars Cov-2 jako największego zagrożenia społecznego.