Stowarzyszenie Piotra Skargi – rycerze XXI wieku

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi to organizacja zrzeszająca osoby, którym bliskie są chrześcijańskie i tradycyjne wartości. Stowarzyszenie aktywnie działa forum publicznym, będąc rozpoznawalnym nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Od początku istnienia patronem krakowskiego Stowarzyszenia jest Sługa Boży ksiądz Piotr Skarga, wielki kaznodzieja, który podobnie jak jego naśladowcy – budził sumienia Polaków.

Stowarzyszenie na co dzień aktywnie działa na wielu polach, a wszystkie podejmowane inicjatywy są możliwe wyłącznie dzięki wsparciu swoich Przyjaciół i Dobrodziejów, w tym najbardziej oddanych Apostołów Fatimy, którzy wspierają je regularnymi datkami.

Stowarzyszenie od 2008 roku wydaje także dwumiesięcznik „Polonia Christiana”. Dzięki pracy całej redakcji, katolicy w całym kraju otrzymują pismo, które propaguje konserwatywną wizję świata i tradycyjny system wartości.

Stowarzyszenie jest także organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny, które każdego roku gromadzą na ulicach polskich miast tysiące Polaków. Dewocjonalia, którymi obdarowujemy naszych bliźnich liczone są zaś w setkach tysięcy, a często nawet w milionach.

Jeśli bliskie Ci są tradycyjne wartości i chcesz wspierać propagowanie wiary katolickiej w polskich rodzinach, weź udział w kampaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://piotrskarga.pl/dolacz-do-naszych-akcji.html

 

Dzięki ofiarności płynącej z Polski, a konkretnie od darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, ojcowie benedyktyni mogli przeprowadzić niezbędną renowację kościoła i dzwonnicy w Nursji. Miasto narodzin św. Benedykta znów może godnie przyjmować pielgrzymów z całego świata.
Przedstawiamy Państwu pełny zapis drugiego dnia XVII Kongresu Konserwatywnego, który zorganizowaliśmy pod hasłem „Kryzys w Kościele. Źródła, skutki, nadzieja odnowy”. Całe wydarzenie odbyło się w formule online i dostępne było na kanale PiotrSkargaTV. Emisja została ograniczona tylko do tego kanału bowiem w piątek (29 stycznia) poprzedzający rozpoczęcie Kongresu You Tube zablokowało nasz kanał na portalu You Tube.
Przedstawiamy Państwu pełny zapis pierwszego dnia XVII Kongresu Konserwatywnego, który zorganizowaliśmy pod hasłem „Kryzys w Kościele. Źródła, skutki, nadzieja odnowy”. Całe wydarzenie odbyło się w formule online.
- Ustrój utworzony pod butem okupantów sowieckich miał zapewnić kontrolę państwa nad wszystkim, a więc także nad organizacjami społecznymi – mówi w rozmowie z PChTV Piotr Doerre, członek zarządu i dyrektor strategiczny ds. fundraisingu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. O alternatywnym sposobie finansowania działalności, budującym silną więź między organizacją społeczną a jej sympatykami, praktykowanym przez SKCh od początku istnienia, dowiedzą się Państwo z rozmowy przeprowadzonej przez redaktora PChTV i PCh24.pl Łukasza Karpiela.
Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.