Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?
Ważna informacja dla katolików: ukazała się broszura wyjaśniająca Synod o synodalności, w tym szanse i zagrożenia z nim związane.
Niewielu wiernych w Polsce zauważa, że w tle głównych wydarzeń społeczno-politycznych, rozpalających nasze społeczeństwo, prowadzony jest bezprecedensowy w historii całego Kościoła proces synodalny. Od października 2021 r. każda diecezja w ramach Synodu o synodalności na różne sposoby pyta świeckich o ich zdanie na temat Kościoła i jego problemów. Tłumów chętnych do udziału nie ma, a tę swoistą pustkę próbują wykorzystać do realizacji własnych celów iście rewolucyjne grupy. Zagrożenia te precyzyjnie naświetla najnowsza broszura „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?”
KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ BEZPŁATNĄ BROSZURĘ O SYNODZIEW październiku 2021 r. rozpoczął się - rozłożony w czasie na okres dwóch lat - nowy Synod Biskupów. Jego hasło brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Jest to autorski pomysł papieża Franciszka na reorientację i przebudowę dotychczasowego modelu przeprowadzania synodów w Kościele.
Jak powiedział przy okazji otwarcia papież Franciszek, cytując o. Yvesa Congara OP, „nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”. „Synodalność” polega na przeprowadzaniu przez papieża i biskupów szerokich „konsultacji”.
Synod o synodalności w polskich diecezjach
Także w Polsce w większości diecezji prowadzone są przez biskupów i ich delegatów takowe konsultacje z wiernymi. Nie ma jednej reguły, poszczególne diecezje realizują to wedle własnych pomysłów. Mało kto wie jednak, czym tak naprawdę jest synodalność, skąd wzięła się idea obecnego procesu oraz dokąd on zmierza; niejasne są też zasady rządzące konsultacjami. Te i wiele innych wątpliwości rozwiera broszura wydana przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
„Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” to unikatowe w skali Polski i świata opracowanie na temat, jaki dotyka już niemal wszystkich katolików. W broszurze otrzymujemy historię idei synodalnej i cele, do których ów proces zmierza.
Pozycja ta może szczególnie zainteresować wszystkie te osoby, które w różnym stopniu zaangażowane są w prace synodalne, czy to na szczeblu parafialnym, czy też w diecezjach.
Gorąco zachęcamy do zamówienia bezpłatnej broszury (wystarczy skorzystać z poniższego formularza) i dokładnego zapoznania się z jej treścią. Warto także rozeznać się co do zasad i terminów realizacji procesu synodalnego w Państwa diecezji. O tych sprawach najczęściej milczą media katolickie, nie wspominając o portalach bądź telewizjach głównego nurtu.
ZAMÓW DRUKOWANĄ WERSJĘ BROSZURY
POBIERZ BROSZURĘ W WERSJI ONLINE!Ochrona danych osobowych
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przekazało broszury kapłanom
Wydawcą publikacji „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Jesteśmy organizacją pozarządową skupiająca katolików świeckich, którym bliskie są wartości takie jak Wiara i Tradycja katolicka, silna rodzina oraz prywatna własność. Skupiamy się na pielęgnowaniu chrześcijańskich wartości i zasad życia publicznego, najlepszych polskich tradycji narodowych oraz spuścizny kulturalnej cywilizacji łacińskiej.
Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, kardynałów i biskupów, którzy wskazali, iż podczas obecnego synodu to właśnie głos katolików świeckich jest szczególnie oczekiwany i wysłuchiwany w Kościele, nasze środowisko postanowiło włączyć się w prace synodalne. Dlatego też wydaliśmy niniejszą publikację, która już spotkała się z niezwykle pozytywnym przyjęciem ze strony duchownych i świeckich wiernych.
Było to możliwe dzięki bezpłatnemu przekazaniu przez nasze Stowarzyszenie broszury do ponad 20 tysięcy polskich kapłanów oraz zainteresowaniu nią aktywistów synodalnych, działających w kilku polskich diecezjach. Teraz pragniemy oddać ją w ręce Państwa – wszystkich tych wiernych, którym leży na sercu los Kościoła Katolickiego, doświadczonego szczególnie w ostatnich latach licznymi kryzysami.
KLIKNIJ I ODBIERZ ZUPEŁNIE BEZPŁATNIE BROSZURĘ „SYNODALNOŚĆ. KONIEC KOŚCIOŁA JAKI ZNAMY?”