VARIA
 
Arcybractwo Męki Pańskiej
Prowadzący procesję krucyfer wprowadza do kaplicy idące w dwuszeregu postacie w czarnych habitach przepasanych białym franciszkańskim sznurem z grubym różańcem, w spiczastych, zakrywających całą twarz kapturach z wycięciami na oczy? Arcybractwo Męki Pańskiej istnieje i nieprzerwanie działa w Krakowie od ponad 400 lat.


Prowadzący procesję krucyfer wprowadza do kaplicy idące w dwuszeregu postacie w czarnych habitach przepasanych białym franciszkańskim sznurem...
Powszechnie obowiązujący obraz świętego Franciszka to ten stworzony przez prasę, telewizję, filmy, musicale, a nawet kreskówki.
Tylko w 2015 roku do Polski przyjechało około miliona Ukraińców. Połowa z nich nigdy wcześniej do nas nie zawitała.
?Jestem wdzięczna wszystkim protestującym. Dzięki wam moja misja dotarła do znacznie większej ilości osób?.
Judaszowo-kainowe postępowanie, zaangażowanie w promocję homoherezji, oraz wrogiej Kościołowi ideologii gender...
 

Wykład prof. Grzegorza Kucharczyka "Synodalne trzęsienie ziemi" wygłoszony w 23 maja 2015 r.

 

O świętym Ludwiku Grignion de Montfort i  "Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" mówi dla portalu PCh24.pl Arkadiusz Stelmach z Instytutu im. ks. Piotra Skargi.

 

ZOBACZ FILM

Można się przerazić obserwując błyskawiczne postępy ideologii gender, zyskującej miejsce w kluczowych dla naszej cywilizacji instytucjach, szczególności w szkołach wyższych ? przestrzegał dr Marek Rosiak podczas krakowskiej konferencji ?Gender-spojrzenie krytyczne?.

ZOBACZ FILM

Podczas październikowej sesji Synodu zgromadzona pod egidą kardynała Waltera Kaspera grupa postępowo nastawionych hierarchów z Niemiec i Ameryki Południowej dążyła do ?liberalizacji? chrześcijańskiej nauki o nierozerwalności małżeństwa. Obrady ? w zamyśle poświęcone problemom, z jakimi zmagać się dzisiaj musi katolicka rodzina ? stały się dla nich okazją do przeforsowania kontrowersyjnych poglądów.

Prof. Grzegorz Kucharczyk wygłosił na Kongresie Konserwatywnym referat zatytułowany "Ksiądz Piotr Skarga jako prorok swoich czasów". Jak zaznaczył, Skarga był jednym z wielu wielkich myślicieli politycznych XVI i XVII wieku, ostrzegających przed upadkiem Rzeczpospolitej. Uważał, że królestwa upadają nie tylko na skutek wyroku Opatrzności ale też ze względu na swoje "domowe choroby"

 
Synodalny spór, to de facto spór o rzeczywiste istnienie małżeństwa. Spór o realne istnienie mężczyzny i kobiety ? podkreśla ks. prof. Tadeusz Guz.

 ZOBACZ FILM!

W czwartek w Krakowie odbyła się pikieta przeciwko ?klubom? nocnym zawłaszczającym Stare Miasto. Chcemy zwrócić uwagę władz na działalność prowadzoną przez takie lokale ? podkreślał Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych. W tej intencji odmówiono tajemnice bolesne różańca.

Na świecie pojawił się nowy typ homoseksualisty, który bardzo otwarcie mówi o swoich skłonnościach - stwierdził dr Cameron.
?Tylko kultura ukierunkowana na ostateczny cel życia człowieka, którym jest Bóg może uczynić człowieka pięknym.
Kim jest Doktor Kościoła? Co oznacza ten tytuł? Na te i na inne pytania odpowiada Bogusław Bajor, redaktor naczelny dwumiesięcznika "Przymierze z Maryją".
 
 


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi
ul. Augustiańska 28, 31-064 Kraków
e-mail: skch@piotrskarga.pl