VARIA
 
Arcybractwo Męki Pańskiej
Prowadzący procesję krucyfer wprowadza do kaplicy idące w dwuszeregu postacie w czarnych habitach przepasanych białym franciszkańskim sznurem z grubym różańcem, w spiczastych, zakrywających całą twarz kapturach z wycięciami na oczy? Arcybractwo Męki Pańskiej istnieje i nieprzerwanie działa w Krakowie od ponad 400 lat.


Prowadzący procesję krucyfer wprowadza do kaplicy idące w dwuszeregu postacie w czarnych habitach przepasanych białym franciszkańskim sznurem...

10 maja ulicami Wiecznego Miasta, skąpanego w gorącym majowym słońcu, przeszedł Marsz dla Życia. Kilkadziesiąt tysięcy osób zamanifestowało przywiązanie do życia i tradycyjnych wartości rodzinnych. Zobacz relację!

Kim jest Doktor Kościoła? Co oznacza ten tytuł? Na te i na inne pytania odpowiada Bogusław Bajor, redaktor naczelny dwumiesięcznika "Przymierze z Maryją".
Prace przygotowawcze do procesu beatyfikacji Ks. Piotra Skargi są zaawansowane.
Obecność klubów erotycznych to problem wielu miast Polski, które są wizytówkami naszej Ojczyzny.
 
Objawień fatimskich nie należy postrzegać jako odosobnionego wydarzenia w historii XX wieku, to kulminacja całej serii objawień, których istotą było wezwanie do nawrócenia, pokuty i naprawy życia - o znaczeniu objawień fatimskich i ich właściwym rozumieniu z Luisem Darfaurem rozmawia Mateusz Ziomber.
Zwolennicy liberalnej ustawy dotyczącej in vitro w manifeście pod krakowską kurią.
Klub "Polonia Christiana" zaprezentował najnowszą książkę Prof. Kucharczyka
Krzyż źle obecny we wrocławskiej szole. Zobacz debatę zwolenników i przeciwników krzyża. (wideo)
Nasza obecność na XIII Krakowskich Targach Książki. Zaprezentowaliśmy ponad 30 pozycji książkowych. Promowaliśmy najnowszy numer dwumiesięcznika "Polonia Christiana"
 
 


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi
ul. Augustiańska 28, 31-064 Kraków
e-mail: skch@piotrskarga.pl