Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

2024-01-22 00:00:00
Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

W dobie walki ateistów z prawdą o pochodzeniu człowieka spotkanie z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie będzie wyjątkową okazją do poznania spójności nauki i wiary. Przykłady wielu naukowców, badających pochodzenie ludzkiej istoty, pokazują, że religijna wykładnia pojawienia się człowieka na Ziemi jest jak najbardziej zgodna z współczesnymi osiągnięciami i odkryciami nauk przyrodniczych. Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” pt. „Czy katolik może być ewolucjonistą?" - już w czwartek 25 stycznia br.

Inteligentny projekt

 

- Badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że im ktoś dłużej studiuje biologię, przechodząc od szkoły średniej, przez magisterium i doktorat, tym napotyka na większy odsetek osób niewierzących. Kluczowa jest tutaj niewątpliwie indoktrynacja ze strony materialistów, którzy skolonizowali samą naukę i filozofię nauki. Profesor Richard Sternberg, z początku ateista, poprzez swoje badania odkrył najpierw Boga, a później Kościół katolicki. Prof. Michael Behe, który już uprzednio był katolikiem, odkrył „inteligentny projekt” poprzez dociekania przyrodnicze. Siedząc w laboratorium, analizując skomplikowane struktury materii doszedł do wniosku, że nie mogły one ukształtować się przez przypadek i są to rzeczy, które ewidentnie zdradzają zamysł – mówił w wywiadzie udzielonym wiceprezesowi Stowarzyszenia Ks. K Piotra Skargi Arkadiuszowi Stelmachowi dla portalu PCh24.pl o. Michał Chaberek.

 

Pytania niewygodne dla ateistów

 

Promowanie w świecie ewolucjonistycznej teorii Darwina odbywa się mimo wyników badań, które podważają jej naukowe podstawy. W środowiskach ateistycznych teoria Darwina stała się dogmatem, mimo braku udowodnienia zawartej w niej głównej hipotezy o powstaniu gatunku ludzkiego w wyniku ewolucji organizmów żywych. Pytania o sprawstwo powstania organizmów żywych i początek powstania życia na Ziemi są dla ateistów niewygodne, obnażają bowiem miałkość teorii bez logicznego jej uzasadnienia.

- To, że będziemy wierzyć, iż Pan Bóg stworzył pewne rzeczy w świecie, nie oznacza blokowania postępu naukowego. Ten dotyczy bowiem tego, jak świat działa, jak funkcjonują pewne jego struktury, a nie kwestii, skąd się świat wziął, skąd się wzięły gatunki. To jest właśnie pytanie religijne, na które odpowiada nam Pismo Święte. Jeżeli ktoś nie umie uznać tej granicy nauki, to popada w materializm, naturalizm, ewolucjonizm i tak dalej… To są właśnie prądy myślowe, które zawłaszczają sobie sferę religijną. Chcą, żeby nauka wyjaśniała wszystko – mówił w wspomnianym wyżej wywiadzie o. Michał Chaberek.

 

Zapraszamy na spotkanie w Szczecinie

 

Wobec powyższego, zadając sobie pytania o miejsce hipotezy o ewolucyjnym pochodzeniu człowieka, warto skorzystać z wyjątkowej okazji wysłuchania o. Michała Chaberka i udziału w dyskusji, która da nam dodatkowe argumenty w dialogu z ludźmi błądzącymi w poszukiwaniu prawdy o powstaniu życia na Ziemi oraz i znaczeniu, jakie w tym życiu ma istota ludzka.

 

Przypominamy – Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z o. Michałem Chaberkiem w Szczecinie, w czwartek 25 stycznia br. o godz. 19:15 w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19. Temat spotkania: „Czy katolik może być ewolucjonistą?”. Patronat medialny nad spotkaniem objęły media wydawane przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – portal PCh24.pl, portal piotrskarga.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”.

 

piotrskarga.pl

 

Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.