Instytut Ks. Piotra Skargi na warszawskich Targach Wydawców Katolickich

2014-04-04 00:00:00
Instytut Ks. Piotra Skargi na warszawskich Targach Wydawców Katolickich
Ponad 160 wystawców na przeszło 130 stoiskach prezentuje swoją ofertę w ramach trwających od czwartku 3 kwietnia 2014 r. XX Targów Wydawców Katolickich. Wszystkich odwiedzających warszawskie Arkady Kubickiego zapraszamy do stoiska Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

W ciągu czterech targowych dni swoją ofertę zaprezentuje ponad 160 oficyn z Polski, ale także z Włoch czy Francji. Do dyspozycji odwiedzających będzie ponad 130 stoisk – niektóre z mniejszych wydawnictw zdecydowały się bowiem na wspólne wystawienie swojej oferty. Ks. Leszek Skorupa, zastępca prezesa Stowarzyszenia Wydawców Katolickich podkreślił, że wielu wydawców zaczęło rozumieć, że książki trzeba promować. – Osobiste spotkanie z czytelnikiem jest niezwykle ważne – powiedział ks. Skorupa.

Targi Wydawców Katolickich są inicjatywą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Organizowane od 1995 roku skupiają większość kościelnych wydawnictw i mediów. Od 5 lat odbywają się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy na stoisko targowe Instytutu Ks. Piotra Skargi. Jesteśmy umiejscowieni pod numerem 89.

PiotrSkarga.pl
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.